830 مدرسه با آموزش مفاهیم مربوط به گیاهان دارویی به زیست‌بوم فناوری و نوآوری پیوست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا؛ معلمان، اساتید دانشگاهی و فعالان صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی هم بهترین بازیگرانی هستند که می‌توانند در این حوزه اثرگذار باشند. به همین دلیل ستاد توسعه علوم و فناوری‌های گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال شناسایی و استفاده از ظرفیت دانش و تخصصی این افراد در حوزه توسعه و ترویج مفاهیم کاربردی و آموزشی است.

در همین راستا هم اقدام به ایجاد و توسعه فعالیت‌های باشگاه دانش‌آموزی گیاهان دارویی کرده است. محلی که در حال حاضر 830 مدرسه و 460 نفر از مربیان پژوهشی را در دل خودی جای داده است و از توان آنها در این حوزه استفاده می‌کند.

این کار به عضویت مستقیم 4 هزار و 300 دانش‌آموز و جذب 7 هزار دانش آموز به صورت گروهی منجر شده است. این باشگاه، نقش موثری در توسعه مفاهیم و زیست بوم فناوری و نوآوری در کشور دارد و احیای این صنعت کهن و بومی را در کشور شتاب می‌دهد.

البته حمایت از رویدادهای ترویجی در راستای توسعه فرهنگ گیاهان دارویی و طب سنتی نیز دیگر تلاشی است که در این زمینه صورت گرفته است و به مدیران این حوزه برای توسعه صنعت گیاهان دارویی کمک کرده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف