8 تکواندوکار ایران برای کسب مدال طلا مبارزه می‌کنند

به گزارش خبرگزاری برنا، روز دوم و پایانی چهارمین دوره رقابت های تکواندو قهرمانی نونهالان آسیا امروز پنجشنبه سوم شهریور ماه به مبارزه تکواندوکاران اوزان 37-،45-، 53-، 61- و 65+ کیلوگرم در گروه پسران و 33-، 41-، 47-، 55- و 59+ کیلوگرم در گروه دختران  اختصاص داشت که  هشت تکواندوکار ایران موفق به کسب جواز حضور در دیدار نهایی شدند.

در گروه پسران و در وزن 37- کیلوگرم، 12 تکواندوکار حاضر بودند که امیرعباس قنبرزاده دور نخست برابر «خوسین» از مغولستان 2 بر یک به برتری رسید و در ادامه «بامسعود» از عربستان سعودی را با نتایج 14 بر 4 و 9 بر یک  شکست داد و راهی فینال شد.

در وزن 61- کیلوگرم، رادین زینالی پس از یک دور استراحت، «وینسه رین» از فیلیپین  را 10 بر 4 و 9 بر یک از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی نیز 12 بر صفر و 12 بر 11 مقابل «آرتویی» از تایلند به برتری  رسید و به فینال وزن خود صعود کرد.

ایلیا شهبازی نماینده وزن 65+ کیلوگرم،  ابتدا «یو ته چو» از چین تایپه را  12 بر صفر و 9 بر 3 پشت  سر گذاشت و در مرحله یک چهارم نهایی «هئونسونگ» از کره جنوبی را در 2 راند مغلوب کرد. او ذر مرحله نیمه نهایی 12 بر صفر و 16 بر 4 برابر «می ساک» از تایلند به برتری رسید و فینالیست شد.

در گروه دختران، در وزن 33- کیلوگرم زهرا فلاح دور اول «میونیونگ کواک» از کره جنوبی را پیش رو داشت و با نتیجه 8 بر 6 و 9 بر 6 به برتری رسید و در مرحله نیمه نهایی برابر نماینده مغولستان پیروز شد و به فینال صعود کرد.

فاطمه باقرزاده در وزن 41- کیلوگرم، ابتدا  «یی سیئوان چونگ» از چین تایپه را در دو راند متوالی  و با نتایج 12 بر 7 و 7 بر صفرشکست داد و سپس برابر «دائو» از ویتنام 15 بر یک و 12 بر صفر پیروز شد و برابر نماینده کره جنوبی نیز در مرحله نیمه نهایی به برتری رسید و راهی فینال شد.

روژان گودرزی در وزن 47- کیلوگرم، دور نخست  «ترانگ» از کشور میزبان را 3 بر صفر و 12 بر صفر در 2 راند از پیش رو برداشت و سپس در پیکار با  «ساکورا» از ژاپن  در دو راند متوالی و با نتایج 6 بر یک و 8 بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

دینا بابارحیم  در وزن 55- کیلوگرم ب«نومکلائو» از تایلند را دور نخست با نتایج  10 بر یک و 13 شکست داد و  در مرحله نیمه نهایی مقابل «امیناخون کامالو» از ازبکستان با نتایج 6 بر 5 و 12 بر 3 به برتری رسید و جوا حضور در فینال را تصاحب کرد.

حنا زرین کمر در وزن 59+ کیلوگرم با شرکت 6 هوگوپوش دور اول «کوین» از ویتنام را در 2 راند شکست داد و حریف «یون ژا» از چین تایپه در مرحله نیمه نهایی شد و مقابل این حریف نیز با نتیجه 12 بر صفر در هر 2 راند به برتری رسید و نهایتا جواز حضور در فینال را کسب کرد.

در وزن 45- کیلوگرم، ابوالفضل کلانتری ابتدا با «بخروز سالیموف» از ازبکستان دیدار کرد و با واگذاری نتیجه از دور رقابت ها کنار رفت. آرش ضامنی در وزن 53- کیلوگرم دور نخست با قرعه استراحت رو به رو شده بود  در دور بعدی با «هئوچئول» از کره جنوبی مبارزه کرد و او نیز مانند کلانتری از گردونه رقابت ها خارج شد.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف