۸ هزار بی‌سواد در اردبیل شناسایی و جذب می شوند

سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امسال 8 هزار بی‌سواد در دوره‌های مختلف سوادآموزی در این استان شناسایی و جذب خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسینعلی جدی ، سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل از افزایش جامعه هدف فعالیت‌های سواد آموزی در استان خبر داد و گفت: در این مدت جامعه هدف فعالیت‌های سوادآموزی در استان اردبیل نیز از ۱۰ تا ۴۹ سال به ۱۰ تا ۶۰ سال تغییر می‌یابد.

وی ادامه داد: برنامه معاونت سوادآموزی استان اردبیل در ۶ بند طراحی و تدوین شده که در جهت پیشبرد اهداف معاونت سوادآموزی اجرا خواهد شد.

سرپرست معاونت سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل می گوید: تا پایان سال ۱۴۰۰ نرخ باسوادی جامعه هدف ۱۰ تا ۴۹ ساله در استان ۹۵/۶درصد بود و با تلاش اعضای شورای پشتیبانی استان و مناطق تحقق اهداف بالاتر دور از دسترس نیست.

جدی استفاده از ظرفیت‌های جهادی و مردمی در سوادآموزی را از دیگر رویکردهای جدید سوادآموزی ذکر کرد و افزود: در راستای سیاست محرومیت‌زدایی و نصیب برابر آموزشی، مناطق محروم، مرزی ،حاشیه‌نشین و افراد بازمانده از تحصیل از اولویت سوادآموزی خواهند بود.