۸۸۷ هزار نوآموز غربالگری شدند/ پرونده سنجش کلاس اولی‌ها ۲۰ شهریور بسته می‌شود

حمید طریفی حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس درباره آخرین وضعیت سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: از یک میلیون و 464 هزار و 300 دانش‌آموز که پیش‌بینی شده است به کلاس اول می‌آیند حدود یک میلیون و 218 هزار و 389 نفر معادل 83 درصد نوبت‌گیری انجام شده است و از این تعداد 887 هزار و 20 نفر معادل 61 درصد، ارزیابی‌شان انجام شده است و می‌توانند ثبت‌نام‌شان را قطعی کنند. 

وی ادامه داد: برنامه ما این است بر اساس نوبت‌گیری‌هایی که انجام می‌شود بین 15 تا 20 شهریور امسال، تکلیف سنجش کلاس اولی‌ها را روشن کرده باشیم. 

طریفی حسینی با بیان اینکه 20 شهریور مانور بازگشایی مدارس را خواهیم داشت، افزود: بعد از سنجش کلاس اولی‌ها، سنجش پیش‌دبستانی‌ها ادامه دارد که ممکن است در مهر ماه هم ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: وقتی روند امسال را با سال گذشته مقایسه می‌کنیم، می‌بینیم که امسال خیلی جلوتر هستیم. سال‌های گذشته تا آذر هم سنجش ادامه پیدا می‌کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: تنها بخشی که ممکن است اوایل مهرماه انجام شود، مناطق عشایری است که دسترسی به آنها نداریم؛ البته 427 پایگاه سیار داریم که به این مناطق می‌روند و شناسایی را انجام می‌دهند و ان‌شاءالله پوشش کامل خواهیم داشت. 

انتهای پیام/