۵ واحد صنعتی و معدنی استان آذربایجان‌غربی در هفته دولت ۱۴۰۱ افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، عبدالحمید سرتیپی گفت: بمناسبت هفته دولت ۵ طرح صنعتی و معدنی در استان با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت.

وی افزود: جهت بهره برداری از ۵ طرح صنعتی و معدنی قابل افتتاح در استان بیش از۶۸۹ میلیارد تومان سرمایه گذاری انجام شده است که با بهره برداری از این واحدها زمینه اشتغال مستقیم برای ۷۵۲ نفر مهیا خواهد شد.

سرتیپی تصریح کرد: شهدفرداد زرناب در زمینه تولید انواع مربا، پوره میوه، شور و ترشی، آبمیوه و نوشیدنی، رب گوجه فرنگی و لواشک به میزان ۳۳هزار و ۸۰۰تن، در شهرستان اشنویه، تولیدی صنعتی قطعه سازان اسپوتا با تولید قطعات خودروهای سنگین در ارومیه، شرکت پردیس سیلیکون آراز با تولید انواع سیلیکون جامد در شهرستان خوی که این واحد در راستای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان راه اندازی شده است، شرکت ارومیه شن ریز با تولید انواع قیر نرم، سخت و نرمی متوسط در ارومیه و آغاز اجرای طرح تحول اکتشافی ( مطالعالات ژئوفیزیک هوایی) در جنوب استان مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهند گرفت.

مدیرکل صمت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان تیر ماه۳۸۷ فقره جواز تأسیس و توسعه برای طرح های جدیدالاحداث و توسعه واحدهای صنعتی با حجم سرمایه گذاری بالغ بر۲۳۰ هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال که پیش بینی می شود برای ۱۰ هزار نفر در این واحدها زمینه اشتغال فراهم شود.

سرتیپی اضافه کرد: طی ۴ ماهه نخست امسال ۶۴ واحد صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۲ هزار و ۶۷ میلیارد ریال وارد چرخه تولید شده اند که ۵ واحد صنعتی و معدنی به صورت نمادین در هفته دولت با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهند شد و با بهره برداری از ۶۴ واحد های صنعتی در استان زمینه اشتغال مستقیم برای ۸۵۲ نفر مهیا خواهد شد.

انتهای پیام