۴۳ واحد نانوایی متخلف در قزوین پلمب شد

به گزارش خبرنگار برنا از قزوین؛ داوود نایب فرجی در این باره اظهار کرد: نانوایی‌های استان قزوین در نیمه نخست سال جاری هر کدام به طور میانگین هفت مرتبه مورد بازرسی و نظارت قرار گرفته‌اند.

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: آمار بازرسی و نظارت بر واحدهای نانوایی استان قزوین از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار و ۵۱۳ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۶۲۸ واحد نانوایی در استان قزوین فعالیت دارد، گفت: با نگاه آماری و محاسبه میزان بازرسی‌ها مشخص می‌شود که به طور متوسط هر کدام از واحدهای نانوایی چندین مرتبه مورد بازرسی و نظارت قرار دارند.

نایب فرجی به میزان تشکیل پرونده‌های تخلف صنفی در واحدهای نانوایی اشاره کرد و گفت: در همین مدت یک هزار و یک فقره پرونده تخلف صنفی از واحدهای نانوایی سطح استان تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شده است.

این مسئول بیان داشت: ۴۳ واحد نانوایی نیز در این میان به علت تخلفات مکرر مثل گران فروشی، کم فروشی، عرضه خارج از شبکه و قاچاق پلمب شده است.

نایب فرجی بیشترین تخلفات در واحدهای نانوایی استان قزوین را از نظر تعداد در شهرستان قزوین و از نظر نوع نان در حوزه لواش برشمرد.

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: تیم‌های بازرسی روزانه در قالب هشت تیم به صورت صبح و عصر بر واحدهای نانوایی استان قزوین نظارت می‌کنند.

نایب فرجی یادآور شد: شهروندان استان قزوین می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

انتهای پیام
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف