۲ آرایشگاه زنانه متخلف پلمب شد

به گزارش خبرگزاری برنا؛ حسین سلامی در حاشیه بازدید از تعدادی از مراکز زیبایی و بهداشت پوست سطح شهر جیرفت، اظهار داشت: با گذر اندکی در فضای مجازی متأسفانه شاهد اقدامات غیرمتعارف، هنجارشکنانه و مجرمانه از سوی برخی صنوف هستیم.

وی از پلمب صنوف متخلفی که در فضای مجازی فعالیت غیر مجاز و خلاف قوانین و مقررات دارند خبر داد و عنوان کرد: تاکنون تعدادی از آرایشگاه‌های زنانه متخلف شناسایی و در قالب یک پرونده جامع با لحاظ اولویت، دستورات قضائی جهت توقف فعالیت این مراکز صادر شده است.

وی ادامه داد: با تلاش پلیس نظارت بر اماکن عمومی، تعدادی از این مراکز متخلف پلمب شده‌اند و به تعدادی دیگر نیز تذکرات لازم داده شده است که درصورت عدم رعایت نکات مدنظر، بزودی دستور پلمب آنان نیز صادر می‌گردد و متصدیان متخلف این آرایشگاه‌ها به عنوان متهم احضار و فرآیند رسیدگی ادامه خواهد یافت.

 این مقام قضایی اظهار داشت: در این رابطه سالن‌های آرایش در صدر تخلفات قرار دارند و با توجه به بازتاب فعالیت آرایشگاه‌های زنانه در فضای مجازی که توجه بسیاری را نیز به خود جلب کرده و متأسفانه اقدام به انتشار تصاویر و فیلم‌های مبتذل و بعضاً انتشار بدون اذن تصویر شخصی مشتریان می‌کنند.

سلامی با اشاره به اینکه ضرورت دارد سایر دستگاه‌ها نگاهی عمیق‌تر به  این موضوع داشته باشند، خاطرنشان ساخت: دادستانی شهرستان به عنوان مدعی‌العموم  به این موضوع ورود جدی کرده است.

وی گفت: ‌مداخلات درمانی غیر مجاز آرایشگران زنانه در اموری غیر از آرایش از جمله تاتو، هیدرودرمی، لیزر پوست،‌ تزریق بوتاکس و غیره از مواردی است که طبق قانون جرم و مصداق مداخله غیر مجاز در امور پزشکی محسوب می‌شود.

دادستان جیرفت ضمن تشکر از فرماندار شهرستان که نظارت بر بازار و صنوف را در دستور کار دارند،گفت: وضع آشفته‌ فعلی، در بعضی از صنوف بازار را ناشی از غفلت دستگاه‌های اجرایی و اتحادیه‌ها می‌باشد.

 سلامی ادامه داد: اگر دستگاه‌های مسئول، به وظایفشان عمل می‌کردند، این‌همه نابسامانی که نتایج سوء آن به مردم بر می‌گردد، مشاهده نمی‌شد.

دادستان جیرفت گفت: خطوط قرمزی که امروز برخی آرایشگران زن در فضای مجازی ترسیم می‌کنند، نه از نظر قانون و نه از نظر عرفی و شرعی، قابل توجیه نیست و همین موضوع سبب شده تا با واکنش‌های متعددی از سوی مردم  مواجه شوند.

سلامی به شباهت صنوف آرایشی و آموزشی و اشتباه برداشت کاربران فضای مجازی در عدم شناخت آنان اشاره و تصریح کرد: نکته ظریف و پنهانی که در این تخلفات مغفول مانده است، شباهت فعالیت برخی از افراد فعال در صنف آرایشگاه‌های زنانه با آموزشگاه‌های مراقبت و زیبایی است که تشخیص آن برای یک کاربر فضای مجازی دشوار است.

وی افزود: در واقع هر کدام از این فعالیت‌ها نهاد و متولی خاص خود را دارد و ضمن اینکه اساساً نحوه تبلیغ هر دو گروه بر خلاف قانون و ضوابط است.

دادستان شهرستان با اشاره به اینکه خیلی از قانون شکنان در خفا مبادرت به تخلف می‌نمایند که از چشم پلیس و دستگاه قضائی مخفی می‌ماند، گفت: مردم می توانند این تخلفات را از طریق ثبت نام در  سامانه سجام به ما گزارش دهند

دادستان عمومی و انقلاب شهر ستان جیرفت در پایان بیان کرد: به منظور حفظ حقوق شهروندی و حقوق عامه در حوزه بهداشت عمومی، بازدیدهای این کارگروه به طور مستمر ادامه خواهد داشت و با متخلفان عرصه بهداشت عمومی به شدت برخورد می شود.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف