۱۶ میلیون دانش‌آموز از اول مهر به مدرسه می‌روند/ افزایش ۳۰۰ هزار نفری دانش‌آموزان اتباع در کشور

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس مدیر و رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، معلمان و دانش‌آموزان شهید، اظهار کرد: امیدواریم از ظرفیت قوه قانونگذاری بیشتر استفاده کنیم و در این دوران بیشترین همکاری بین قوای سه‌گانه برای آبادانی و پیشرفت کشور وجود دارد که نمود آن قانون رتبه‌بندی معلمان است که یکی از مؤلفه‌های تحول در آموزش و پرورش است. 

وی ادامه داد: ضریب بهره‌برداری از فضا و کیفیت نیروی انسانی، جذب برف‌انباری نیروها، تراکم بالای کلاس‌های درس و افزایش تعداد دانش‌آموزان از جمله مشکلات است؛ در سال ۱۳۹۲ تعداد ۱۲میلیون دانش‌آموز داشتیم اما سال تحصیلی جدید را با ۱۶ میلیون دانش‌آموز شروع می‌کنیم. 

نوری به مشکل تراکم دانش‌آموزی به دلیل مهاجرت به ویژه مهاجرت اتباع اشاره کرد و گفت: به جمعیت ۵۶۰ هزار نفری اتباع، ۳۰۰ هزار نفر افزایش می‌یابد و  ورود این افراد به مناطقی است که تراکم دانش‌آموزی اجازه نمی‌دهد و نیازمند مدرسه هستیم و همچنین به دلیل مشکل تملک املاک دارایی، امکان اضافه کردن مدرسه نیست. 

نوری افزود: دیوان محاسبات می تواند تصویری را بدهد که کار را درست انجام دهیم. همچنین تصویب و تقنین قوانین مورد نیاز سند تحول از دیگر خواسته‌های ما هست‌.

این خبر در حال به روز رسانی است