یزدانی: به فکر تمام کردن کار ناتمام سال گذشته هستم/ عجله را از کشتی‌ام گرفته‌ام

امیرمحمد یزدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم که امسال سومین حضورش در مسابقات جهانی کشتی را در بلگراد و در وزنی جدید تجربه خواهد کرد، اظهار داشت: در وزن جدید به 3-4 تورنمنت رفتم و خوب جا افتادم. شرایط چرخه هم طوری بود هر کسی که تغییر وزن داده بود، در وزن جدید خوب بدنش جا می‌افتاد.

وی ادامه داد: بعد هم که به اردوی تیم ملی رفتیم. تمرینات پرفشار را پشت سر می‌گذاریم که به آمادگی مناسب برسیم، از نظر ذهنی هم شرایط‌مان خوب است، روانشناس به اردو آورده‌اند و این خیلی خوب است. گاهی خودمان برای صحبت می‌رویم و گاهی هم دکتر ما را صدا می‌زند و صحبت‌هایی بین‌مان رد و بدل می‌شود. از نظر روحی و روانی شرایط خوبی برای‌مان ایجاد شده است.

دارنده مدال نقره سال 2021 جهان در وزن 65 کیلوگرم درخصوص شناختش از حریفان خاطرنشان کرد: با اکثر حریفانم کشتی گرفتم، با یکی از آنها در 65 کیلو گرفتم، کسانی که سال گذشته در جهانی بودند، امسال هم در تورنمنت‌ها حضور داشتند. از آنهایی هم که شناخت ندارم، همراه با آنالیزور کارشان را ارزیابی می‌کنیم. بیشتر آنها را می‌شناسم.

وی در پاسخ به این سوال که نایب قهرمانی سال گذشته برای او بیشتر ایجاد انگیزه می‌کند و یا اینکه بار روانی ایجاد خواهد کرد؟، گفت: من دیگر به پارسال فکر نمی‌کنم که مدال گرفتم. به این فکر می‌کنم که امسال از نو یک مسابقه جهانی می‌روم که هیچ ربطی به سال گذشته ندارد. اما اینکه وقتی اسمم را در سالن صدا می‌کنند، حریف می‌داند نایب قهرمان جهان هستم، انرژی خوبی به من می‌دهد. من فقط به هدف خودم فکر می‌کنم که امسال طلای جهان را بگیرم چیزی که واقعا می‌توانم به آن برسم.

امیرمحمد یزدانی در مورد اینکه از سال گذشته تا امسال چه چیزی با مدال جهانی در او تغییرکرده است، تاکید کرد: یک مقدار سعی کردم عجله را از کشتی‌ام بگیرم، به حرف مربیان گوش کردم، سبک کشتی‌ام تاحدودی فرق کرده اما همان امیرمحمد یزدانی سابق هستم، خودم تفاوتی نداشتم.

وی در مورد حریف آمریکایی‌اش در بلگراد نیز گفت: با رتفورد کشتی نگرفتم، دو سال پیش یک جهانی رفت که دور اول باخت. کشتی‌هایش را در آخرین تورنمنتی که در آن حضور داشت دیدم، آمریکایی‌ها اصولا تکیه‌شان روی آمادگی بدنی بالای‌شان هست. با علی مدهنی حتما بیشتر این حریف را آنالیز خواهیم کرد. برای همه رقبا یک برنامه جداگانه دارم.

یزدانی افزود: من تمام تلاشم را می‌کنم که مدال بگیرم و مدالم هم طلا باشد. هدفم مدال طلای جهان است و امیدوارم کاری که پارسال ناتمام ماند را در بلگراد تمامش کنم.

این کشتی‌گیر جوان جویباری در پاسخ به این سوال که از چه زمانی به تغییر وزن دوباره و حضور در وزن المپیکی فکر می‌کند، گفت: فعلا فقط به 70 کیلوگرم فکر می‌کنم و باید ببینم بعد از جهانی شرایط چطور می‌شود. امروز فقط یک کار دارم که آنهم نتیجه گرفتن در 70 کیلوست.

یزدانی در خاتمه عنوان کرد: از همه کسانی که به ما انگیزه و روحیه می‌دهند، ممنونم. امیدوارم بتوانم دل همه مردم عزیز را با قهرمانی شاد کنم و در هر 10 وزن بتوانیم روی سکو برویم.

انتهای پیام/