یادواره شهدای شرکت معادن زغال سنگ البرزشرقی ذوب آهن اصفهان

این یادواره با حضور  سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان، علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی، امام جمعه شاهرود و دیگر مسئولین این شهرستان و همچنین مسئولین ذوب آهن اصفهان ، شرکت زغال سنگ البرز شرقی. کارگران این شرکت و خانواده معزز شهدای شاهرود برگزار شد.

در این یادواره سید رضا فاطمی امین  وزیر صنعت، معدن و تجارت در ارتباطی زنده و تصویری، شهدا را که والاترین هدف و مسیر را برگزیدند بهترین الگو برای مردم ، مسئولین نظام و تلاشگران ایران اسلامی در جهاد اقتصادی دانست .

وی با اشاره به اینکه عضوی از خانواده شهدای معادن زغال سنگ البرز شرقی است ، حمایت از توسعه این معادن را ضروری برشمرد و گفت : یکی از معضلات حوزه معدن عدم فعالیت مناسب جهت اکتشاف است که برای رفع این مشکل از سال گذشته اقدامات گسترده ای آغاز شده و نتایج بسیار خوبی حاصل شده است .

وزیر صمت ، سرمایه گذاری در جهت ساخت نیروگاه را از دیگر اقدامات مهم دولت طی یک سال گذشته ذکر کرد و گفت : با این اقدامات به زودی قطعی برق در بخش خانگی و صنعت که موجب توقف تولید می شود نخواهیم داشت و امسال هم قطعی برق بسیار کمتر از گذشته بود.

دکتر فاطمی امین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه های خودرو و تجارت خارجی گفت : نتایج این اقدامات به زودی در بهبود معیشت مردم نیز ملموس خواهد بود .

بابک براتی مدیر عامل شرکت معادن زغالسنگ البرز شرقی در این یادواره گفت : این شرکت بیش از نیم قرن تجربه و سابقه فعالیت دارد و در دوران دفاع مقدس خدمات شایانی ارائه داده است که ۹۵ شهید گرانقدر از جمله آن است .

وی افزود : طی شش ماه گذشته طرح های توسعه خوبی آغاز شده است که بیش از بیست سال به عمر این معدن می افزاید .

مدیر عامل شرکت معادن زغال سنگ البرز شرقی اظهار داشت : این شرکت هم اکنون سومین تولید کننده زغال سنگ کشور است که تا سال آینده به جایگاه دوم ارتقاء می یابد.

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان نیز گفت : کشور ما با وجود آنکه در منطقه ای ناامن واقع شده اما از امنیتی مثال زدنی برخوردار است که آن را مرهون خون شهدا هستیم ‌

وی افزود : پیشرفت کشور در علم و فناوری حاصل روحیه جهادی و ایثار است و با همین روحیه که برگرفته از حماسه سازی شهداست می توان در جنگ اقتصادی پیروز شد .

علی اصغر خانی نماینده مردم شاهرود و میامی نیز گفت : کارکنان شرکت معادن زغالسنگ البرزشرقی در دوران دفاع مقدس مردانه پا به میدان گذاشتند و پنج هزار نفر از این شرکت به جبهه اعزام شدند .

وی با اشاره به ۹۵ شهید و ۴۰۰ جانباز این شرکت گفت : شهدا به بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی  لبیک گفتند و تا آخرین نفس ایستادگی کردند تا امروز بدانیم که چگونه باید مقاومت کنیم تا پیروزی حاصل شود.

این نماینده مجلس همت و تلاش کارکنان معادن البرز  شرقی را ستودنی دانست و گفت : مهندس براتی مدیرعامل این شرکت از آغاز فعالیت خود ، اقدامات موثری در حوزه پرسنلی و همچنین افزایش تولید انجام داده است که شایسته تقدیر می باشد.