گل‌گهر- استقلال؛ در اندیشه صدر

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ تقابل تیم فوتبال گل‌گهر مقابل استقلال تا قبل از حضور امیر قلعه‌نویی در تیم سیرجانی یک نبرد معمولی بود اما از زمانی که ژنرال سابق آبی‌ها روی نیمکت این تیم نشست تبدیل به یک جدال حیثیتی شد که نقطه اوج آن فصل گذشته رخ داد. به دلیل ماجرای محرومیت خارجی‌های تیم استقلال در بازی رفت که در نهایت منجر به کسر امتیاز از گل‌گهری‌ها بابت استفاده غیرقانونی از بازیکن گابنی شد.

در بازی‌ها امسال اما شرایط متفاوت است. گل‌گهر با قلعه‌نویی بسیار خوب شروع کرده. آن‌ها هر سال البته در ابتدا شروعی نسبتا خوب دارند اما به دلیل کامل نبودن تیم و ایجاد حواشی از صدر دور شده‌اند. همچنین روی نیمکت استقلال دیگر شخصی چون فرهاد مجیدی حضور ندارد که جدالش با قلعه‌نویی یک جنگ تمام عیار باشد. به این ترتیب می‌توان گفت از جنگ‌های حاشیه‌ای خبری نیست اما از جنگ فنی چرا.

تیم قلعه‌نویی برخلاف دوره‌های گذشته هم روی زمین بازی خوبی انجام می‌دهد و هم شیوه رسیدن به گل را به صورتی خلاقانه دنبال می‌کند. ثمره آن هم شده کسب رتبه دوم توسط این تیم با درخشش رضا شکاری، تبریزی و عاشوری.  گل‌گهر هم‌اکنون با ۸ گل زده بهترین خط حمله لیگ را به طور مشترک در اختیار دارد اما در زمینه کارهای دفاعی بدترین آمار میان ۵ تیم اول متعلق به آن‌ها است. منطقه‌ای که نقطه قوت آبی‌ها آن جا شکل گرفته است.

شاید برای اولین بار هیچ‌کدام از هواداران و اعضای باشگاه استقلال موافق تعطیلی لیگ نبودند. آبی‌ها در بازی‌های امسال به تدریج خود را پیدا کردند و توانستند در هفته ششم نمایشی ایده‌آل را در ورزشگاه آزادی اجرا کنند. استقلال در این بازی آن قدر خوب بازی کرد که نیمی از مخالفان سرمربی این تیم هم به شک افتادند و حالا در انتظار ارائه نمایشی در حد بازی مقابل نساجی هستند.

در خط دفاعی، این تیم انسجام سال گذشته را ندارد اما نمودار عملکرد بازیکنان‌شان و ثبت آمار ۱ گل خورده در ۴ بازی اخیر نشان می‌دهد آن‌ها در مسیر درست هستند. در خط حمله هم زوجی بسیار مخوف چون قایدی و محبی در حال رسیدن به هماهنگی هستند و پیمان بابایی با انگیزه کاری کرده هواداران استقلال غصه عدم حضور رضایی در این تیم را نخورند. تمام این نتیجه‌گیری‌ها اما بر اساس نمایش شاگردان ساپینتو مقابل نساجی است و اینکه آیا این تیم در همان سطح می‌ماند یا مثل دیدار مقابل سپاهان بازی می‌کند را به مرور متوجه خواهیم شد.

اگر دو تیم در فرم پیش از تعطیلات باشند، احتمالا شاهد زیباترین بازی فصل خواهیم بود.

***

گل‌گهر در تاریخ لیگ تنها یک بار در نیم فصل دوم لیگ نوزدهم، استقلال مجیدی را شکست داده است. اولین شکست مجیدی به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال. نیمی از ترکیب آن تیم هنوز در استقلال حضور دارند.

قلعه‌نویی در سال‌های اخیر مقابل استقلال یک بازنده تمام عیار بوده. خود تیم گل‌گهر هم در ۵ بازی قبلی (۴ بازی در لیگ و یک بازی در جام حذفی) شکست خورده‌اند.

تساوی به درد هیچکدام از دو تیم نمی‌خورد. اگر پرسپولیس در بازی خود برنده شود، گل گهر با کسب یک امتیاز از این بازی اختلافی ۳ امتیازی با پرسپولیس را تجربه خواهد کرد و استقلال هم اختلافی ۵ امتیازی.

انتهای پیام//
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف