کشف یک تن و 600 کیلو مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری برنا از سیستان و بلوچستان ، سردار احمد طاهری گفت: در راستای کنترل تحرکات باند‌های قاچاق مواد مخدر در جنوب شرق کشور، با اشراف اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و رصد تحرکات قاچاقچیان در مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان، سرنخ‌هایی از فعالیت عناصر مسلح و قاچاق افیونی برای جابه جایی و انتقال محموله سنگین مواد مخدر به عمق کشور به دست آمد که با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیر‌های تردد قاچاقچیان در شهرستان‌های “زاهدان، خاش، سراوان، ایرانشهر و نیک شهر” شناسایی و تکاوران انتظامی به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و طرح مهار، مناطق مورد نظر را تحت کنترل و رصد خود قرار دادند و موفق شدند محموله‌های مورد نظر را شناسایی کنند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: قاچاقچیان مسلح مواد مخدر که با خودرو‌های سواری 405 وسمند و وانت تویوتا درحال انتقال مواد افیونی بودند به محض مشاهده تکاوران انتظامی، اقدام به تیراندازی به سمت آنان کردند و مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک مناسب عملیاتی مقابله به مثل نموده و با آتش پر حجم خود خودرو‌های حامل مواد را زمین گیر کردند.
سردار طاهری بیان داشت: سوداگران مرگ که تاب مقابله با تکاوران پلیس را نداشتند، با رها کردن خودرو‌های حامل مواد به اطراف متواری شدند که در ادامه و طی تعقیب و گریز قاچاقچیان در ارتفاعات مناطق مذکور 8 سوداگر مرگ دستگیر شدند.
 وی خاطر نشان کرد: در پاک سازی محل‌های درگیری و طی بازرسی از خودرو‌های توقیف شده از قاچاقچیان در مجموع بیش از یک تن و 600 کیلوگرم مواد افیونی کشف شد.
 این مقام ارشد انتظامی در ادامه با بیان اینکه تلاش برای دستگیری دیگر اعضای این باند قاچاق ادامه دارد، با اشاره به عزم جدی پلیس استان در مقابله با پدیده خانمان سوز قاچاق مواد افیونی، از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس قرار دهند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف