کاهش آب‌دهی چاههای البرز زنگ خطری جدی است

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز، ذوالفقار مهدی زاده اظهار کرد: درحال حاضر 79 درصد از منابع تامین کننده  نیاز آبی استان البرز را سفره های زیرزمینی وحفر چاههای عمیق( 575 حلقه چاه)تشکیل می دهد.

وی افزود:این منابع با برداشت های بی رویه از آنها بشدت ضعیف وکم آب شده و یک سوم از میزان تولید آنها کاسته شده و عمق حفاری چاهها، را هم از حدود 120 متر به بیش از 270 متر رسانده است.

این مسئول تصریح کرد: کاهش بارندگی ها ومواجه بودن با سالها خشکسالی وادامه داربودن آن از یکسو وافزایش جمعیت وافزایش مصرف شرایط دشواری را پدید آورده است بطوریکه در بعضی از روزهای تابستان ودراوج گرما و پیک مصرف حجم منابع تامین ،ذخیره وتوزیع آب کفاف نیازهای آبی مشترکان را نداده و دربعضی از ساعات با افت فشار وگاه با قطع آب بخصوص درطبقات بالای ساختمانها روبرو می شویم .

مدیرعامل آبفای البرز درپایان با درخواست از مشترکان گفت: همچون همیشه با کاهش مصارف خود درحد 10 درصد ورعایت شیوه های درست آب درهنگام استحمام وکاهش مدت زمان آن به حداکثر 5 دقیقه ، نصب سایبان،استفاده از دور کند وتنظیم شناورکولرهای آبی و…به تعادل بخشی به شبکه توزیع برای گذر از تابستان گرم یاری رسانند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف