کارکرد طرح «شهید احمدی روشن» در بنیاد ملی نخبگان چیست؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با جمعی از مسئولان استانی با هدف ایجاد و افزایش تعامل حداکثری حول طرح شهید احمدی‌‎روشن برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس گفت: در پی صدور دستورالعمل جدید در رابطه با نحوه اجرای طرح شهید احمدی روشن (توسعه هسته های مسئله محور پژوهشی/فناورانه) و با توجه به فرصت اندک باقیمانده تا شروع مهرماه و آغاز به کار دانشگاه‌های کشور، هم‌افزایی برای افزایش کمی و ارتقاء کیفی هسته‌های مسئله‌محور یک اولویت است.

وی ضمن تشریح اهداف و برنامه‌های این بنیاد به ویژه در اجرای طرح شهید احمدی روشن، افزود: توانمندسازی دانشجویان مستعد از اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان است که این مهم در طرح‌های شهید احمدی روشن تجلی پیدا می‌‎کند.

شریف تصریح کرد: ایده‌آل بنیاد ملی نخبگان این است که دانشجویان و دانش‌آموختگانی همکار در این طرح‌ها، موفق به ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان ‌شوند. به عبارت ساده، راه‌اندازی یک شرکت دانش‌بنیان و تجاری‌سازی و عملیاتی کردن دستاوردها، یکی از شاخص‌های اصلی موفقیت در اجرای این طرح است.

انتهای پیام/