چطوری یه دوست خوب باشیم؟

فارس نوجوان: داشتن حال خوب به این نیست که تو در چه جایگاه و یا شغلی قرار داری بلکه به احساسات درونی‌ات بر می‌گرده. یکی از لازمه‌های رسیدن به اهداف، داشتن احساسات خوبه که باهاش می‌تونیم انگیزه و احساس خوب رو به دیگران منتقل کنیم.

بیان جمله‌هایی با انرژی مثبت و انگیزه که از افکار انسان‌ها سرچشمه می‌گیره می‌تونه در بهتر کردن حال خوب انسان‌ها تأثیر بزاره و اونها رو به زندگی امیدوار کنه. بهتره از جملاتی که به وقت و موقع مناسب میشه ازشون استفاده کرد به کار ببریم تا بتونیم حال بقیه رو خوب کنیم.

در اینجا به چند تا از ویژگی ها و جملاتی که می تونه احساس خوب رو در دیگران ایجاد کنه اشاره می‌کنیم:

* تو موفقی

باید یاد بگیریم که دوست خوب باشیم و هیچوقت تو دل کسی رو خالی نکنیم، همیشه سعی کنیم به دوستامون قوت قلب بدیم و بهشون بگیم تو می‌تونی، تو موفق میشی؛ ما وقتی موفق میشم که خودمون به گفته‌هامون باور داشته باشیم.

*همدلی کن

همدلی یعنی درک احساسات طرف مقابل بدون در نظر گرفتن درست یا نادرست بودن رفتار اون فرد؛ اگر کسی از مشکلش پیشت گفت نیازی نیست بهش اثبات کنی تو هم اون مشکل رو داری، فقط با دقت به حرفاش گوش بده و بهش بفهمون که احساسشو درک می‌کنی، همین.

*مثبت صحبت کن

به کار بردن جملات مثبت باعث پرورش فکر مثبت و در نتیجه انرژی مثبت میشه، وقتی از دید خیلی‌ها هیچ چیز خوب نیست، تو اما متفاوت باش یک نکته مثبت پیدا کن و بهش اشاره کن، این حال آدما رو خوب می‌کنه.

* پیشنهاد بده

انتقاد کردن و غر زدن آسون‌ترین کار دنیاست، بعضی از آدم‌های غرغرو فکر می کنن که سختی فقط تو زندگی اونا وجود داره و حتی برخی اوقات تمایلی به شنیدن برای حل مشکلشون ندارن، اما اگر میخوای به این افراد کمک کنی تا چیزی یا کسی درست بشه، بهتره که به طور خلاصه و خوشایند یه پیشنهاد قشنگ و مثبت بهشون بدی.

* مربی انگیزشی باش

برای اینکه بتونی در دوستت انگیزه‌ای در درس یا کاری ایجاد کنی، اول باید خودت بمب انگیزه باشی و بهش راهکار پیشنهاد بدی و بیان جملات مثبت هم یادت نره؛ مطمئنم که موفق میشی، همیشه بهت افتخار می کنم، یه آدم معمولی نباش، یه مربی انگیزشی شو.

* قدردانی کن

قدردانی کردن یک احساس آموختنی نیست بلکه باید تجربه‌اش کنی؛ باید یاد بگیریم که بابت همه چیز شکرگزار خدا باشیم. به خاطر همین خوبه حتی برای یک کار کوچیک از دیگران تشکر کنیم. قدردان بودن ویژگی مهمیه که سعی کنیم همیشه در کلام داشته باشیم.

* گاهی وقتا سکوت کنیم

انسان‌هایی که کمتر حرف میزنن و کمتر قضاوت می‌کنن معمولا بیشتر فکر و دقت می‌کنن. باید با مطالعه و گفت‌وگو و آموزش بیشتر تو این مسیر حرکت کنیم. در مقابل دیگران نیز همیشه لازم نیست چیزی بگیم، گاهی وقتا لازمه سکوت کنیم تا طرف مقابل فرصت داشته باشه بیشتر صحبت کنه، اینجوری بهتره.

راستی شما چه جملاتی دارید که می تونید بگید تا حال دوستاتون خوب بشن؛ تو کامنت ها بنویسید تا از هم یاد بگیریم.

پایان پیام/