پیگیر مطالبات مردم هستیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قروین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: در تقویت تقوای فردی، جمعی و حکومتی بکوشیم و با نگاه جهانی به تقوا بنگریم، با این نگاه که همه عالم باید زیر چتر تقوا بیاید، اگر منتظر ظهور هستیم، یعنی منتظر تجسم تقوا هستیم، بنابراین باید خود و جهان را برای آن معنا مهیا کنیم.

وی ادامه داد: ما تا زمانی که درس های تقوا را نیاموخته ایم، تا زمانی که عملیات زندگی مان در همه صحنه ها رنگ و بوی تقوا نگرفته است نمی توانیم ادعا کنیم منتظر هستیم، منتظر حقیقت تقوا یعنی منجی عالم بشریت، در همه شئون زندگی در جست و جوی تقوا و درک و فهم حقیقت تقوا و عمل به آن است.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: در حال سپری کردن هفته دولت هستیم، سالروز شهادت رئیس جمهور بزرگوار، مکتبی، معنوی، اخلاقی و مخلص، مرحوم شهید محمدعلی رجایی که افتخار مملکت ما، افتخار جهان اسلام و افتخار این مرز و بوم هست را گرامی می داریم، همچنین یاد و خاطره عالم ربانی شهید حجت الاسلام و المسلمین دکتر باهنر را که یار و همراه شهید رجایی بودند را گرامی می داریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: خدمات دولت جمهوری اسلامی را ارج می نهیم، امام رضا (ع) فرمودند «من لم یشکر المنعم من المخلوقین لم یشکر الله عزوجل»، ما دو نگاه به خدمتگزاران دولت کریمه داریم، یک نگاهمان نگاه طلبکارانه است، طبیعی است نیازهای جامعه از جمله نیاز کشاورزان، نیاز بهداشت و سلامت، نیاز آب و برق، نیاز مسکن، نیاز علم و دانش و فناوری و دیگر نیازهای جامعه را دولت باید برطرف کند اما باید معرفت هم همراه این طلبکاری باشد، معرفت این است که وقتی طلبکار می شویم، بابت طلب هایی که برآورده می شود بگوییم خدا خیرتان بدهد.

وی خاطرنشان کرد: همه از شرایط آب مردم منطقه آبیک خبر داشتند، مردم این منطقه باید می رفتند با دبه از چاه های مرغداری ها و گاوداری ها آب می آوردند که همان هم معلوم نبود سالم باشد، اکنون الحمدلله به برکت خدماتی که دست اندرکاران دولت زحمت کشیده اند با سرعت عملیات جهادی انجام شد و بهترین آب به این شهر رسید و این مردم از این جهت احساس راحتی می کنند، باید تشکر کرد و دست مریزاد گفت.

آیت الله عابدینی تاکید کرد: بنابراین باید انتقادمان را به موقع به گوش مسئولان برسانیم و طلب مردم را از دولت پیگیری و یادآوری می‌کنیم.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب برخی مطالبات را نسبت به دولت بیان کردند، برای مثال به دولت سیزدهم فرمودند دولت باید بازسازی انقلابی انجام دهد، یعنی اگر برخی از ارزش های دینی به فراموشی سپرده شده، باید به سر جای خود بازگردانده شوند، اگر در گذشته ها دست نیاز به سوی غرب دراز شد، این غلط بود، حالا دولت جدید باید عزت و اقتدار این ملت امام حسینی را حفظ کند، این ها ملتی هستند که امام حسین (ع) به آن ها یاد داده «هیهات من الذله»، مردم ما ذلت را نمی خواهند، اما برخی غربزده ها در بیرون از کشور گویا می خواستند مردم را به گونه دیگری نشان دهند، رهبر معظم انقلاب فرمودند دولت باید با بازسازی انقلابی این ها را جبران کند.

وی یادآور شد: عدالت ورزی و کاهش فاصله طبقاتی نیز یکی دیگر از مطالبات رهبر فرزانه انقلاب از دولت سیزدهم بود، باید معلوم باشد که چقدر بین کسی که حداقل درآمد را دارد با کسی که حداکثر درآمد را دارد فاصله است، اگر این فاصله ظالمانه و نجومی باشد، این شایسته نظام جمهوری اسلامی نیست.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: رهبری فرمودند فسادستیزی باید کار دولت باشد، اگر جایی فسادی دیده شد با آن مقابله شود، اگر کسی شایستگی یک مسئولیتی را ندارد و منشأ فساد در آن سیستم و اداره می شود باید تغییر کند و آدم های خادم، مخلص و امین عهده دار مسئولیت در دولت کریمه باشند.

وی افزود: رهبری فرمودند احیای اعتماد و امید مردم بسیار ضروری است؛ آنهایی که موقع مذاکرات می گفتند خزانه خالی است، در راستای ناامیدی مردم گام بر می داشتند و این همان ادبیات غیر دینی است و هیچ اعتمادی به وعده های خداوند در آن دیده نمی شود.

امام جمعه قزوین بیان کرد: آن قدر که برخی ها به دشمنان خدا تکیه کردند که نباید تکیه می کردند اگر کمی از آن را به خدا و وعده های الهی تکیه می کردند امروز شرایط دگرگون بود و پیشرفت های بیشتری با تکیه بر ظرفیت های داخلی تحقق می یافت. خداوند فرمود به ستمگران تکیه نکنید چرا که آتش می گیرید و دیدیم برخی این کار را کردند و حیثیت ها را سوزاندند و به جامعه آسیب زدند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: حال دولت جدید، انقلابی، مردمی و متدیّن می بایستی در جلب اعتماد مردم بکوشند و این جلب اعتماد مردم موجب پیشرفت در کارها و رضای خداوند است.

وی ایجاد تحول در قوه مجریه هم از نظر ساختاری و هم از نظر نیروی انسانی ضروری است، گفت: این مهم نیازمند کار مطالعاتیِ زمان بر است و بایستی جزو برنامه ها باشد. اگر این امر محقق شود در بخش نیروی انسانی مردم نباید کسانی که اهل کار و خدمت نیستند را در رأس امور ببینند و این قدم بزرگی برای تحولات در قوه مجریه است.

آیت الله عابدینی با بیان اینکه رهبری فرمودند نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و معنوی است، اظهار کرد: وقتی می گوییم رهبر معظم انقلاب فرمودند نماز جمعه قرارگاه فرهنگی و معنوی است و قلب تپنده هر شهر است، به شما مردم عزیز و مسئولان گرانقدر و استاندار محترم نیز می گوییم خداوند به شما خیر بدهد که در صفوف نماز جمعه شرکت می کنید و زینت بخش این فریضه مهم دینی می شوید.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: رسول گرامی اسلام (ص) به کسی که گلایه داشت که نمی تواند حج برود، سفارش کرد که به نماز جمعه بیاید چرا که حج مساکین همین نماز جمعه است. در حدیث دیگری فرمود به نماز جمعه رفتن حج فقرای امت من است و امیدواریم از این حج که هدیه رسول اکرم (ص) است استفاده حداکثری کنیم.

وی بیان کرد: باید توجه کنیم هر چند مردم حضور بسیار خوبی در نماز جمعه دارند و خدا را شکر می کنیم اما تا «فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّه» فاصله داریم و آن چیزی که خداوند طلب کرده بایستی انقلابی در شهرهای اسلامی ایجاد شود تا نماز جمعه آن انتظاری که آیات و روایات دارند محقق شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر جراحی اصلاح درونی در قوه قضائیه استان قزوین آغاز شده است، گفت: کسانی که برای انجام وظایف خود مطالبات نامشروع داشتند و از این دست مشکلات در حال برطرف شدن است و امیدواریم با قاطعیت و جدیّت انتقام مردمی که به آن ها ظلم شده است، گرفته شود.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف