پیروزی تاریخی دختران ملی‌پوش والیبال ایران

 

به گزارش  خبرگزاری برنا؛ هفتمین دوره جام کنفدراسیون زنان آسیا با حضور ۹ تیم روز یکشنبه 30 مرداد در شهر مانیل کشور فیلیپین کار خود را آغاز کرد و در دومین روز از این مسابقات تیم ملی والیبال زنان ایران به مصاف کره‌جنوبی رفت.

در این دیدار که از ساعت ۱۵:۳۰ به وقت تهران آغاز شد ترکیب اصلی تیم ایران را در مهسا کدخدا، شبنم علیخانی، آیتک سلامت، پوران زارع، تهمینه درگزنی، الهه پورصالح و محدثه مشتاقی (لیبرو) تشکیل دادند.

شاگردان الساندرا کمپدلی در این مسابقه با امتیازات 25 بر 10، 25 بر 15 و 25 بر 13 به برتری دست یافتند.

این نخستین برد تیم ملی والیبال زنان ایران برابر کره‌جنوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

تیم ایران توانست با سرویس‌های بی‌نقص و کم اشتباهش در این دیدار خط دفاعی حریف را متزلزل کند و اختلاف امتیاز خود را با حریف بالا حفظ کند.

الهه پورصالح و آیتک سلامت در سرویس موفق عمل کردند و تیم کره‌جنوبی که در این دوره از مسابقات با ترکیبی جوان حاضر شده بود در دریافت مقابل این توپ‌ها ضعیف عمل کرد.

در ست سوم مائده برهانی، فاطمه امینی و هانیه محتشمی‌پور وارد زمین شدند، برهانی در این ست امتیازات خوبی را برای تیم ملی به دست آورد.

اشتباهات فردی کره‌ای‌ها و استفاده بازیکنان باتجربه ایران از موقعیت‌های به دست آمده در طول بازی باعث شد تا امتیازات تیم ملی زنان کشورمان افزایش پ‍یدا کند.

اعتراض سکاندار تیم کره‌جنوبی در دقایقی از بازی باعث شد داوران رای نهایی با استفاده از ویدئوچک صادر کنند.

حضور ایرانیان مقیم فیلیپین در سالن مسابقات و تشویق بازیکنان کشورمان انگیزه آن‌ها را تا حد زیادی بالا برده بود.

داور اول این دیدار از کشور چین‌تاپیه و داور دوم از فیلیپین انتخاب شده بود. زینب حقی داور اعزامی کشورمان امروز دیدار چین و ویتنام بعنوان داور دوم سوت زده است وی در دیدار تیم‌های ژاپن و چین‌تایپه به عنوان داور ذخیره حضور داشت.

تیم ملی والیبال زنان ایران فردا سه شنبه اول شهریورماه دومین دیدار خود را در جام کنفدراسیون زنان آسیا ساعت ۱۲:۳۰ مقابل تیم ویتنام برگزار خواهند کرد.

آیتک سلامت، حانیه محتشمی‌پور، محدثه مشتاقی، شبنم علیخانی، مهسا صابری، مائده برهانی، مهسا کدخدا، فاطمه امینی، پوران زارع، تهمینه درگزنی، نگار هاشمی، الهه پورصالح، ریحانه کریمی و زهرا مغانی ترکیب تیم ملی والیبال زنان ایران را جام کنفدراسیون والیبال تشکیل می‌دهند.

صدیقه اسلامی به عنوان سرپرست، الساندرا کمپدلی (سرمربی)، فاطمه رشیدی و مهسا آراسته (مربیان)، زینب گیوه (مربی بدنساز)، نرگس عهدنو (فیزیوتراپ)، سوزان چمنی (مترجم) و محمد مخدومی به عنوان آنالیزور، تیم ملی والیبال زنان را همراهی می‌کنند.

تیم ملی زنان ایران ششمین حضور خود در مسابقات جام کنفدراسیون آسیا را تجربه می‌کند.

 انتهای پیام //