پیدا شدن فسیل چند میلیون ساله دندان یک کوسه غول پیکر

گروه اردوهای کشف فسیل پالمتو (PEE) در پستی در صفحه فیسبوک خود نوشت: «این کشف به‌طور حتم کشفی برای تمام زندگی او خواهد بود. این مرد جوان دندان 12 سانتی‌متری Angustiden را در یک لایه سخت ماسه‌ای پیدا کرد.»

این گروه می‌گوید اگر بخواهیم مقایسه‌ای داشته باشیم، کشف یک دندان Angustiden بزرگ‌تر از 10 سانتی‌متر معادل کشف دندان 15 سانتی‌متری مگالودون است. پس این دندان 12 سانتی‌متری را می‌توان هم‌تراز با یک  دندان 16.5 سانتی‌متری مگالودون  در نظر گرفت.

فسیل

خبر اکتشاف رایلی گریسلی در شبکه اجتماعی فیسبوک با استقبال گسترده مخاطبان مواجه شده و لایک‌های زیادی دریافت کرده است. یکی از کاربران در این باره نوشت: «دیرینه‌شناس آینده خود را بنگرید! آفرین مرد جوان!»

«جاستین گریسلی»، پدر رایلی می‌گوید پسرش یک ماهی‌گیر مشتاق است که البته به علم و فعالیت‌های بیرون از خانه هم علاقه فراوانی دارد. او افزود: «ما هر سال تابستان به ساحل میرتل می‌رویم، بنابراین از زمانی که رایلی و برادرش کالین شروع به راه رفتن کردند، جستجو به دنبال این گنجینه‌ها را در ساحل آغاز کردیم.»

جاستین گریسلی همچنین گفت که کلکسیون رایلی هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد، بنابراین فعلا نمی‌خواهد از آن رونمایی کند. ابرکوسه Angustiden در دوره الیگوسن و میوسن در حدود  33 تا 22 میلیون سال پیش  زندگی می‌کرد و از خویشاوندان مگالودون به حساب می‌آید.