پزشکیان: همان کسانی که می‌خواستند برجام را پاره کنند الان می‌خواهند گفتگو کنند

پزشکیان گفت: اگر ما رابطه مان را با دنیا اصلاح کنیم طبیعتا خرید و فروش و عرضه و تقاضا خیلی راحت تر شکل می گیرد تا الان که راه ها را بسته اند. ما می خواهیم یک جنس ساده وارد کشور کنیم باید ده بار دور بزنیم این ده بار دور زدن یعنی اینکه باید به ده دلال پول بدهیم در صورتی که اگر مستقیم کار کنیم مستقیم نتیجه می گیریم.

وی تاکید کرد: گفت وگو کار خوبی است و ما هم از اول می گفتیم باید انجام شود ولی اینها می گفتند باید پاره کنیم و یا در مجلس آنرا به آتش کشیدند. همین آدم‌های که می خواستند پاره کنند الان می خواهند گفت وگو کنند و اتفاقا این کار خوبی است چراکه راهی جز گفت وگو نداریم.

پزشکیان با تاکید بر اصلاح برخی امور در کشور گفت: ما باید در داخل کشور مشارکت حداکثری ایجاد کنیم اختیار را دست یک گروه، جناح و دسته ندهیم. مملکت و توانمندی دست یک گروه نیست. رسول خدا هم وقتی مکه را فتح کرد گفت همه انسان‌ها باهم برابر هستند سیاه بر سفید برتری ندارد عرب بر عجم برتری ندارد. در حال حاضر نیز در اینجا نباید اینگونه باشد که یک گروه برتر باشند؛ باید این مسائل حل شود.

پزشکیان افزود: مملکت متعلق به همه است باید اجازه داد همه برای مملکت شان کار کنند تقوا هم یعنی اینکه آنهایی که در هر جایی هستند بی خطا عمل کنند کسی که اقتصاد کار می کند باید اقتصاددان باشد نه اینکه یک فرد غیراقتصادی را مسئول کار اقتصادی کنیم. نمی شود که مردم از بیکاری و گرسنگی بمیرند و بعد بگویند ما داریم زحمت می کشیم.