پرکاس: نباید مبنای کار ما بر این باشد که در همه بازی‌ها پیروز شویم/ دلیلی نمی‌بینم به هر هواداری جواب بدهم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا پرکاس در نشست خبری پیش از دیدار تیم‌های فوتبال هوادار و صنعت نفت آبادان اظهار داشت: در هفته‌های گذشته به برخی اهداف‌مان رسیدیم. با توجه به اینکه در آبادان سه امتیاز را از دست دادیم، تصمیماتی گرفته شد و تمرینات خاصی انجام دادیم. این سه امتیاز برای ما بسیار مهم است که وضعیت‌مان را در جدول بهبود ببخشیم. تیم‌ها در جدول به هم بسیار نزدیک هستند و با یک برد یا باخت، جایگاه تیم‌ها چهار یا پنج پله تغییر می‌کند.

وی با بیان اینکه هوادار را در دیدار با آلومینیوم و نفت مسجدسلیمان آنالیز کرده است، تصریح کرد: اطلاعاتی درباره این تیم داریم، اما بیشتر آنالیز ما باید روی تفکرات سرمربی و بازیکنان حریف باشد، نه بر مبنای تک بازی، چون ممکن است هر تیم در هر مسابقه، پنج یا شش تغییر داشته باشد و شما نمی‌توانید به آنالیز یک مسابقه بسنده کنید. ما خصوصیات بازیکنان را مدنظر قرار می‌دهیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت در مورد بازیکنان غایب تیمش یادآور شد: کارهای شریدین بابایف انجام شده است و او را در اختیار داریم. طالب ریکانی را که بازیکن کلیدی و مهم ماست نیز برای این مسابقه در اختیار خواهیم داشت. او از گذشته مصدومیتی داشت و خیلی تلاش کرد به بازی‌های ابتدایی ما برسد، اما نمی‌خواستیم این بازیکن را فدای یک مسابقه کنیم. خوشبختانه ریکانی به میادین بازگشته است و با صلاحدید کادر فنی به میدان می‌رود.

پرکاس با بیان اینکه ریکانی نقش بسیار بسیار مهمی در صنعت نفت دارد، خاطر نشان کرد: ان‌شاءالله حسن بیت‌سعید هم برمی‌گردد. برای جذب یک بازیکن خارجی دیگر هم مذاکره می‌کنیم و اگر او را به خدمت بگیریم، می‌توانیم بگوییم با توجه به شرایط باشگاه، به هماهنگی و سبک مدنظرمان خواهیم رسید.

وی درباره وضعیت میزبانی صنعت نفت آبادان خاطرنشان کرد: از مدیر و معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و کی‌شمس مدیرعامل باشگاه تشکر می‌کنم. او بسیار زحمت کشیده و کار چمن و رختکن‌ها تمام شده است. ما دو هفته در خارج از خانه بازی می‌کنیم و بهترین فرصت است که فضای بیرونی ورزشگاه و کارهای زیباسازی را انجام بدهند. فکر می‌کنم مشکلی برای میزبانی نخواهیم داشت.

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در مورد اعتراض تعدادی از هواداران صنعت نفت پس از شکست هفته گذشته نفتی‌ها مقابل آلومینیوم اراک تصریح کرد: این افراد کمتر از پنج نفر بودند و نمی‌توانیم بگوییم آنها هواداران صنعت نفت بوده‌اند. هوادار صنعت نفت یعنی بیشتر از 30، 40 هزار نفر در ورزشگاه تختی آبادان و افراد زیادی در شهرها و کشورهای دیگر.

پرکاس با بیان اینکه هواداران می‌خواهند صنعت نفت در هر مسابقه پیروز شود، اظهار داشت: نباید مبنا را بر این بگذاریم که باید همه دیدارها را ببریم. در این شرایط 80 امتیازی می‌شویم و به سمت قهرمانی می‌رویم. همه می‌دانند که صنعت نفت برای قهرمانی بسته نشده است و اگر تلاش تیم‌های دیگر برای قهرمانی 30 درصد باشد، ما باید 130 درصد تلاش کنیم. هواداران احساسات خود را بیان می‌کنند و ما هم به آن احترام می‌گذاریم، اما دلیلی نمی‌بینم که به هر هواداری جواب بدهم.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی هواداران به یک شخص علاقه داشته باشند، تصریح کرد: از آبادانی‌ها و دوست‌داران صنعت نفت می‌خواهم مجموعه تیم را به‌صورت کلی ببینند. اگر به فصل‌های گذشته رجوع کنیم، می‌بینیم تیم با شرایط مشابه صنعت نفت در دو هفته نخست فصل‌های گذشته اختلافی ندارد و شاید بهتر هم شده باشد. در فوتبال گاهی روی حوادث یا بد بازی کردن گل می‌خورید. ما تلاش می‌کنیم این مشکلات را برطرف کنیم تا هواداران خوشحال باشند.

 

سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان راجع به شارژ مالی بازیکنان و مربیان این تیم خاطر نشان کرد: بودجه باشگاه مشخص است و مدیریت باشگاه در این باره شفاف صحبت کرده است. تیم‌های دولتی مانند ما و یکی دو باشگاه دیگر، باید برخی قوانین را مدنظر قرار بدهند. باشگاه مبلغی را نسبت به تعهدات خودش به حساب اعضای تیم واریز کرده که می‌تواند نکته بسیار خوبی باشد.

پرکاس در ادامه گفت: اعلام کردند که این کار (پرداخت قرارداد بازیکنان صنعت نفت) در روزهای آینده ادامه دارد تا دغدغه مالی نداشته باشیم. همه تیم‌ها دغدغه مالی دارند؛ به‌جز سه یا چهار تیم که مستقیماً از منابع مالی کارخانه یا شرکت خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/