پرسپولیس به زمان نیاز دارد/ اهداف‌ فجرسپاسی بلندمدت است

مهدی رجب‌زاده، سرمربی تیم فوتبال فجرسپاسی شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به وضعیت  تیمش در آستانه آغاز رقابت‌های لیگ دسته اول اظهار داشت: روند کلی تیم ما مثبت است و توانسته ایم تیم خوبی را برای حضور در لیگ دسته اول آماده کنیم. فجر نسبت به فصل قبل ۸۰ تا ۹۰ درصد تغییرات داشته و این تغییرات مستلزم زمان است تا بتوانیم به شرایط و وضعیت دلخواه دست پیدا کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: در این مدت تلاش های زیادی برای ایجاد شرایط خوب در تیم شده و مسئولان باشگاه هم با تمام توان تمام قد به تیم کمک و امکانات لازم را در اختیار ما قرار داده اند تا بتوانیم شرایط خوبی را در این فصل داشته باشیم.

رجب‌زاده درباره روند آماده سازی تیمش گفت: در این مدت چند اردوی خوب و چند بازی تدارکاتی خوب را برگزار کردیم که به شناسایی نقاط ضعف و قوت ما کمک زیادی کرد. یکی از این بازی ها، دیدار برابر پرسپولیس بود که با وجود اینکه در این دیدار شکست خوردیم اما این بازی محک خوبی برای ما بود و توانستیم مقابل یک تیم پرقدرت و پرمهره از نظر فنی شناختی را به دست آوریم. در این جا دارد از یحیی گل محمدی تشکر کنم که با برگزاری این بازی موافقت کرد.

سرمربی فجرسپاسی اشاره‌ای به وضعیت پرسپولیس داشت و تساوی‌های این تیم در شروع لیگ جدید تصریح کرد: پرسپولیس تا قبل از فصل گذشته ۵ دوره متوالی قهرمان لیگ برتر بوده و چندین و چند سال است که یکی از اصلی ترین مدعیان لیگ برتر محسوب می شود و هواداران این تیم نگران وضعیت تیم هستند. به نظر من درست است که این تیم در دو بازی اول خود در لیگ برتر به دو تساوی رسیده ولی نتایج در هفته های اول برای تیم هایی که تغییرات زیادی داشته اند، نمی تواند زیاد ثبات داشته باشد. این تیم نسبت به فصل قبل تغییرات زیادی داشته و قطعاً برای رسیدن به شرایط آرمانی را ایده آل نیازمند زمان است.

وی ادامه داد: من در این مورد یک مثال می زنم، سال اول حضور یحیی گل محمدی در ذوب آهن تیم ما در بازی های ابتدایی فصل نتایج خوبی نمی گرفت اما پس از گذشت چند هفته ذوب آهن آن قدر به هماهنگی رسید که در نهایت توانستیم در پایان فصل عنوان دوم را به دست آوردیم و در همان فصل قهرمان جام حذفی شدیم. در مورد پرسپولیس هم شاید این موضوع در فصل جدید صدق کند. این تیم تغییر و تحولات زیادی داشته و تیمی که در سال های متوالی قهرمان شده بدون شک هوادارانش از آن انتظار و توقع زیادی دارند اما به نظرم دو تساوی اخیر نمی تواند ملاک خوبی برای قضاوت در مورد عملکرد کلی در طول فصل باشد و این تیم می‌تواند با توجه به کادر فنی باتجربه و نفرات خوبی که در اختیار دارد، خیلی زود به شرایط ایده آل و آرمانی اش دست پیدا کند.

رجب‌زاده درباره هدف گذاری فجرسپاسی در این فصل رقابت‌های لیگ دسته اول به خبرنگار برنا گفت: متاسفانه فصل قبل فجر در شرایطی به لیگ یک سقوط کرد که یکی از مشکلات این تیم عدم خودباوری بود. به همین دلیل ما قصد داریم در فصل جدید روحیه خودباوری را در تیم تقویت کرده و شرایط روحی و روانی تیم را نسبت به فصل قبل بهبود دهیم. هدف گذاری این است که کم کم شکل و شمایل یک تیم مدعی را به خود گرفته و بتوانیم فصل را با قدرت شروع کرده و با بهترین نتیجه به پایان برسانیم.

سرمربی فجرسپاسی تاکید کرد: علاوه بر کسب نتایج خوب در فصل جدید لیگ دسته اول، ما هدف گذاری بلندمدتی هم داریم که توجه و احیای تیم‌های پایه است که متاسفانه در سال های اخیر توجه زیادی به آن نشده و نیروهای مستعدی که می توانستند به فجر و فوتبال ایران کمک کند در این تیم ها پرورش داده نشده اند. یکی از اصلی ترین اهداف ما این است که بتوانیم از تیم‌های پایه فجر پشتوانه سازی خوبی برای تیم بزرگسالان و فوتبال ایران داشته باشیم. 

خبرنگار: سمیه قدیری

انتهای پیام//