پایان خوش قهرمانان جوان کشتی فرنگی ایران در جهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی ایران، تیم ملی جوانان کشتی فرنگی ایران با کسب 174 امتیاز با اقتدار قهرمان جهان شدند. فرنگی کاران در این رقابت‌ها با کسب 4 مدال طلا،2 نقره و 2 برنز بالاتر از تیم های جمهوری آذربایجان و اوکراین قرارگرفتند.

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش نگهداری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 4 بر 3 مغلوب دنیس میهای از رومانی شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده ها رفت. نگهداری در این گروه با نتیجه 4 بر 1 مغلوب تامازی گلونتی از گرجستان شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

وزن 60 کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر ماکس ول بلک از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 13 بر 9 از سد کوتو گومی از ژاپن گذشت و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف ولادمیر ویوتویچ از اوکراین را با نتیجه 12 بر 4 از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله بانتیجه 3 بر 1 میهات ممدلی از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. اسماعیلی در فینال با نتیجه 4بر4 کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آزات ساریار از ترکیه را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی با نتیجه 6 بر صفر رومئو بریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه 4 بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار بایامان کریموف از قرقیزستان را با نتیجه 6 بر 1 شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم امیر عبدی در دور اول با نتیجه 4 بر 2 از سد ایتو نیشیدا از ژاپن گذشت وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر جاکوب سیمچیک از کرواسی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. عبدی در این مرحله مقابل آتیلا توسماگی از مجارستان با نتیجه 3 بر 2 به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل الکساندر سولووی از مولداوی با نتیجه 5 بر 2 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. عبدی در دیار رده بندی با نتیجه 4برصفر کشتی گیر قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 77 کیلوگرم مسعود کاووسی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 تورنیکه میکلادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یکچهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و ضربه فنی مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی حذف شد.

در وزن 82 کیلوگرم علیرضا مُهمدی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر کریستین مدینا مونز از مکزیک را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر شان یولین از چین تایپه را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 6 بر صفر فارس قالی از مصر را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مهمدی در این مرحله با نتیجه 8 بر 2 آلپرن بربر از ترکیه را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف آچیکو بولکوادزه رفت و در نهایت با نتیجه 9بر 1 به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور اول با نتیجه 7 بر 3 ماریو ووکوویچ از صربستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر اوندرج حاولکا از چک را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. چوبانی در این مرحله با نتیجه 8 بر 1 لاچین والیف از آذربایجان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه 1 بر 1 مغلوب ویگن نازاریان از ارمنستان شد و به مدال نقره رسید.

در وزن 97 کیلوگرم علی عابدی درزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل اینوت گوسا از رومانی با نتیجه 1 بر 1 به پیروزی رسید و راهی مرحله یکچهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 3 بر 1 از سد رومان بالچیوسچی از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عابدی درزی در این مرحله با نتیجه 1 بر 1 مقابل ریچارد کارلسون از استونی پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی برای کسب مدال طلا به مصاف یوسوف ماتسیف از قزاقستان رفت و در نهایت با نتیجه 9بر4 به پیروزی رسید وصاحب مدال طلا شد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور نخست با نتیجه 4 بر صفر جوهر اوزاروف از قزاقستان را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 2 آلبرت واردانیان از ارمنستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این دیدار تیموربک نسیم اف از ازبکستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در این دیدار با نتیجه 6 بر 4 مغلوب میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین شد و صاحب مدال نقره شد.

 

 

انتهای پیام/