وکیلی: هند را کاملاً تحت کنترل قرار دادیم/ به دنبال مدال طلای آسیا هستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد وکیلی سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران در مورد پیروزی سه بر صفر تیمش مقابل هند و راهیابی به فینال مسابقات قهرمانی زیر 18 سال آسیا اظهار داشت: تیم هند موفق شده بود کره را شکست دهد و ما مسابقه حساسی را در نیمه نهایی مقابل این تیم انجام دادیم. هندی‌ها توانایی‌های بالایی داشتند اما زحمتی که ما کشیده بودیم بیشتر بود و در همه فاکتورها از حریف برتر بودیم.

سرمربی تیم نوجوانان ایران ادامه داد: کارایی تیم هند را پایین آوردیم و حریف را کاملاً تحت کنترل قرار دادیم. هندی‌ها حتی به امتیاز 20  هم نرسیدند.

وکیلی گفت: بازیکنان هند با تجربه‌تر از بازیکنان ایران بودند ولی  تیم ما سابقه بازی با تیم‌های بزرگسالان را دارد و واهمه‌ای از تجربه و ظاهر حریف نداشت.

وی در مورد رویارویی با ژاپن در بازی فینال تصریح کرد: هر چقدر ژاپنی‌ها در توپ گیری مهارت دارند، بازیکنان ما در روی تور توانا هستند. نتیجه این دیدار قابل پیش بینی نیست ولی تلاش می‌کنیم با استفاده از نقاط قوت خود، حملات ژاپن را کنترل کنیم.

سرمربی تیم نوجوانان ایران ادامه داد: ما به مدال رسیده‌ایم و جو تیم بسیار خوب است. شرکت در فینال برای ما همانند حضور در یک جشن خواهد بود. باید به بازیکنان اجازه دهیم از مسابقه لذت ببرند چون دلیلی ندارد بازیکن 18 ساله را فقط به خاطر نتیجه، تحت فشار قرار دهیم بازیکنی که تحت فشار باشد کارایی مناسب را نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر احساسات بازیکنان نوجوان کنترل شود می توان بهترین عملکرد را داشت به دنبال مدال طلای آسیا نیز هستیم.

وکیلی در پایان گفت: سرویس پایه حمله است و تمام تیم‌های بزرگ دنیا سرویس‌های پرشی خوبی می‌زنند. قول داده بودیم نسلی را پرورش دهیم که همه، سرویس پرشی بزنند. بازیکنان تیم نوجوانان ایران آینده دار هستند و مردم نیز از عملکرد آنها رضایت دارند.

انتهای پیام/