وکیلی: از باخت ناراحت هستم اما بازیکنانم را تحسین می‌کنم/ زیبا و مردانه بازی کردیم و نتیجه‌گرا نبودیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد وکیلی سرمربی تیم والیبال نوجوانان کشورمان در مورد شکست 3 بر صفر تیمش مقابل ژاپن در فینال مسابقات قهرمانی پسران زیر 18 سال آسیا اظهار داشت: بازی خوب و مهیجی بود. بعد از برگزار نشدن مسابقات نوجوانان آسیا در چهار سال گذشته انتظار نداشتیم فینالی به این زیبایی داشته باشیم. ما با اختلاف هشت امتیاز به ژاپن باختیم، اما بازی فوق‌العاده‌ای بود.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران ادامه داد: آینده تیم والیبال ژاپن با سرویس موجی است. بازیکنان ما مثل بزرگسالان سرویس پرشی می‌زدند و این تفاوت دو تیم است. در آینده خواهیم دید که کدام بازیکنان در سطح اول دنیا بازی می‌کنند. مسلماً تعداد بازیکنان ما در سطوح بالاتر، بیشتر خواهد بود، چون هم به لحاظ فیزیکی بهتر هستند و هم به لحاظ سرویس.

وکیلی خاطر نشان کرد: همانطور که گفتم دریافت و توپ‌گیری ژاپن فوق‌العاده است. ژاپنی‌ها تا این مرحله این‌چنین بازی نکرده بودند. سه بازی برده 3 بر 2 داشتند که شش امتیاز گرفته بودند. دو پیروزی سه امتیازی هم گرفته بودند که جمعاً 15 امتیاز می‌شود. الان و در حال حاضر ما هم 15 امتیاز داریم. آنها با یک برد بیشتر نسبت به ما قهرمان شدند. به تیم ژاپن تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: خودم از باخت ناراحت هستم، ولی بازیکنانم را تحسین می‌کنم. آنها فوق‌العاده بازی کردند. میزبانی هم عالی بود. در مورد داوری نیز فکر می‌کنم یکی دو بار اشتباهاتی داشت که می‌توانست انجام نشود. در مجموع من به داور احترام می‌گذارم. مشکلی نیست و باید تحمل باخت را داشته باشیم.

وکیلی گفت: سال‌های قبل هم در مسابقات آسیایی با ژاپن، چلنج داشتیم ولی هرگز در مسابقات جهانی از ما بالاتر نبودند. همیشه در جهانی ما از آنها بالاتریم. یک سال برای رفع نقاط ضعف‌مان زمان داریم. خود من انتظار این بازی را از ژاپن نداشتم.

سرمربی تیم والیبال نوجوانان در پایان گفت: ژاپن نمی‌تواند قد خود را بلندتر کند، اما ما می‌توانیم کیفیت توپ‌گیری و شرایط‌مان را بهتر کنیم. همیشه برای مسابقات آسیایی هفت یا هشت ماه کار می‌کنیم، اما آنها زمان بیشتری دارند و در برخی از شرایط پایه بالاتر هستند. با این وجود و در نهایت در مسابقات جهانی ما بهتر هستیم. در سال 2016 گفتم هم ژاپن و هم کره را می‌بریم و همین شد و قهرمان شدیم‌. الان هم این نوید را می‌دهم. ما خارج از نتیجه‌گرایی بازی کردیم و دنبال کارهایی هستیم که در آینده به درد تیم می‌خورد.

وی ادامه داد: مردانه بازی کردیم و یک والیبال زیبا را به نمایش گذاشتیم. در امتیازهای ابتدایی و پایانی ژاپنی‌ها بهتر از ما بازی کردند. بهتر بازی کردن آنها دلیلی بر بد بازی کردن بازیکنان من نیست. شاید در سال‌های اخیر در سطح نوجوانان این فینال فوق‌العاده بود. شکست هم در ورزش هست. امیدواریم در مسابقات جهانی بتوانیم عملکرد بهتری داشته و روی سکوی بالاتری برویم.

انتهای پیام/