وحیدی: برگ تردد مرزی برای زوار اربعین هنوز به نتیجه نرسیده؛ مشغول مذاکره با عراق هستیم

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز پیرامون مباحث کمیته فرهنگی ستاد برگزار شد و فعالان فرهنگی کشور در این کمیته حضور دارند؛ برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده اعم از برنامه‌های داخل ایران و عراق با استفاده از ظرفیت‌های هنری و علمی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برنامه‌های ما در حوزه‌‌ی گفت‌وگوهای علمی، تهیه کتاب، مقالات، پیش‌بینی مراسمات، همایش‌ها و فراهم کردن فعالیت‌های تبلیغاتی است که کارهای ارزشمندی در این زمینه انجام گرفته است.

وزیر کشور گفت: برخی نیازها در جلسه مطرح شد که برای رفع آن پیگیری می‌کنیم و امیدواریم با کمک فعالان فرهنگی، بخشی از ظرفیت‌های واقعه بزرگ اربعین به نمایش در بیاید و زوار ایرانی و دیگر زائرانی که از ایران عبور می‌کنند هم بتوانند از خدمات فرهنگی استفاده کنند.

وحیدی هم‌چنین درباره برگ تردد مرزی به جای گذرنامه نیز بیان کرد: درباره‌ی برگ گذر مرزی و یا گذرنامه اختصاصی با طرف عراقی مشغول مذاکره هستیم و هنوز به نتیجه قطعی نرسیده و امیدواریم این مسأله به نتیجه برسد تا بتوانیم زیارت را برای زوار بیشتر تسهیل کنیم.

وی با توجه به گرمای هوا در ایام اربعین و تمهیدات پیش‌بینی شده، خاطر نشان کرد: مه‌پاش‌ها برای مسیر در نظر گرفته شده و سعی کردیم تا میزان توان خنک‌کننده داشته باشیم و حتی برخی اتاق‌های خنک برای کسانی که گرما زده می‌شوند نیز در دستور کار بوده است.

انتهای پیام/