واکنش معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در حاشیه مراسم تجلیل از بانوان مدال‌آور بازی‌های کشورهای اسلامی در مورد مشکلات مربوط به بیمه ورزشکاران و همچنین اعزام و‌ امکانات آنها اظهار داشت: برخی موارد را قبلاً هم با وزارت ورزش مطرح و تلاش کردیم برای رفع آن چاره‌جویی کنیم و برخی هم به بودجه و شرایط فعلی دولت ارتباط دارد. خیلی از صندوق‌های بازنشستگی ورشکسته هستند و اضافه کردن حجم بیشتری از تعهد شاید الان امکان‌پذیر نباشد، اما برای موارد مربوط به اعزام داوران، وزارت ورزش دلایلی دارد که باید از نظر قانونی آن را پیگیری کنند. شاید از برخی از قوانین مورد تأیید مجامع بین‌المللی باشد و نتوانیم در این قسمت تغییراتی داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: برخی از خواسته‌ها مثل اماکن ورزشی در استان‌ها باید پیگیری شود و‌ امیدوارم این گشایش را به خصوص در استان‌های محروم داشته باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد: معمولاً در سفرهای استانی یکی از مواردی که دنبال اعتبارات هستیم ورزشگاه‌های خاص بانوان از نظر ساخت، ارتقا، تکمیل و تجهیز است. امیدوارم سایر مشکلات با پیگیری وزارت ورزش و خانم کاظمی‌پور (معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان) به ثمر برسد.

خزعلی همچنین درباره حضور زنان در استادیوم برای بازی استقلال – مس و اینکه این اتفاق خوبی در کارنامه اوست، اظهار داشت: چرا کارنامه من؟ در کارنامه دولتی است که شما در آن حضور دارید، دولت جمهوری اسلامی که می‌خواهد ضمن حفظ ارزش‌ها، همه شهروندان از حقوقی که دارند استفاده کنند به همین دلیل سعی می‌کند زیرساخت‌ها را آماده کند.

وی افزود: در بازی ایران – عراق هم تلاش شد زیرساخت‌ها در ورزشگاه آزادی آماده شود. بازی سالم و خوبی هم برگزار شد. این تصمیمی است که دولت و شورای تأمین می‌گیرند و امیدواریم به نتیجه خوبی ختم شود.

«شما در بازی ایران و عراق در ورزشگاه بوده و گفتید فضا به نظر مهیاست»، وی در واکنش به یادآوری این موضوع تأکید کرد: من به‌عنوان مسئول وظیفه داشتم در مکان‌هایی که دختران حضور پیدا می‌کنند و دولت شرایط حضورشان را فراهم می‌کند، حضور داشته باشم و فقط شنونده نباشم، بلکه زوایای امر را ببینم تا اگر مشکلاتی هست از نزدیک لمس کنم، به همین دلیل تصمیم گرفتم به صورت غیررسمی وارد ورزشگاه شوم. همه بخش‌هایی را که زنان باید استفاده می‌کردند، دیدم. باید بگویم شرایط خوبی فراهم شده بود. وسایل حمل‌ونقل و امکانات دیگر مانند حفاظت و امنیت خانم‌ها هم خوب بودند. به خاطر فاصله‌گذاری، صدایی از بخش مردان به بانوان نمی‌رسید و در واقع آرامش خاطری برای ما که بانوان در حریم مناسب هستند، فراهم می‌کرد.

 

انتهای پیام/