والیبال نوجوانان آسیا| ژاپن برای سومین بار متوالی قهرمان شد/ شاگردان وکیلی در گام آخر کم آوردند

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم‌های والیبال نوجوانان ایران و ژاپن در بازی پایانی مسابقات قهرمانی پسران زیر 18 سال آسیا که در تهران برگزار شد، امروز (دوشنبه – 31 مرداد 1401) در سالن فدراسیون والیبال به مصاف هم رفتند.

محمد وکیلی سرمربی تیم نوجوانان ایران، مثل دیدارهای قبلی از طاها بهبودنیا، عمران گوگجلی، محمدمانی علیخانی، محمدرضا آل‌جلیل، سیدمتین حسینی، آرمین قلیچ نیازی و سیدمرتضی طباطبایی (لیبرو) برای شروع بازی استفاده کرد.

تیم ایران که سهمیه مسابقات جهانی را هم کسب کرده بود به نظر می‌رسید تحت فشار روانی زیادی قرار دارد و قادر به اجرای دستورات کادر فنی نیست. علاوه بر این،‌ دریافت‌ و توپ‌گیری‌های تیم ژاپن نیز در این دیدار کم‌نقص بود.

تیم ایران در سه ست متوالی با نتایج 25 بر 22، 25 بر 22 و 25 بر 23 شکست خورد و به مدال نقره آسیا اکتفا کرد. ژاپنی‌ها نیز برای سومین دوره متوالی، جام قهرمانی مسابقات والیبال قهرمانی زیر 18 آسیا را بالای سر بردند.

در ست دوم،‌ داور بازی به دلیل مصدومیت بازیکن ایران در حین برگرداندن یک توپ و در میانه رالی، دستور به تکرار سرویس داد که مورد اعتراض سرمربی ژاپن قرار گرفت.

حمید سجادی وزیر و محمد پولادگر معاون وزیر ورزش به همراه محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال از جایگاه ویژه این دیدار را تماشا کردند.

سفارت ژاپن در تهران برای هواداران این تیم در تهران،‌ لباس سنتی مخصوصی آماده کرده بود که به همراه پرچم ژاپن به‌ آنها داده بودند.   

چهار تیم ژاپن، کره جنوبی، ایران و هند به‌عنوان چهار تیم برتر این رقابت‌ها، جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کردند.

انتهای پیام/