همه چیز درباره سریال خاندان اژدها؛ تعداد قسمت‌ها و داستان

سایت Meaww گزارش داده که طرفداران سریال بازی تاج و تخت، قسمت اول سری جدید را زودتر دیده اند. حالا هم بررسی‌ها حاکی از آن است که شبکه اچ‌بی‌او (HBO) به دنبال گروهی است که قسمت نخست سریال خاندن اژد‌ها را در توییتر منتشر کرده است.

در هر صورت بیایید به جزئیات این سریال بپردازیم. طبق اعلام شبکه اچ بی او (HBO) قرار است که فصل اول خاندان اژد‌ها در ۱۰ قسمت پخش شود. اما فعلا خبری از ساخت فصل دوم آن نیست. شاید تولیدکنندگان خاندان اژد‌ها منتظر استقبال عمومی از فصل اول هستند تا ساخت فصل دوم را تمدید کنند.

همه چیز درباره سریال خاندن اژدها؛ تعداد قسمت‌ها و داستان

داستان سریال خاندان اژد‌ها در مورد چیست؟

اگر هشت فصل سریال تاج تخت را دیده باشید، احتمالا در جریان هستید که فصل اول خاندان اژد‌ها بر اساس رمان خون و آتش نوشته جرج آر آر مارتین ساخته شده و به دوران خاندان تارگرین می‌پردازد. به دورانی که این خاندان در قدرتمندترین زمان خود قرار داشتند. در واقع این سری قرار است که ۲۰۰ سال پیش از سریال بازی تاج و تخت را روایت کند.

در این سریال همچنان قرار است شاهد حضور اژد‌ها باشیم. اما با این تفاوت که هم تعداد اژد‌ها بیشتر و هم اژدهاسواران متعدد و ویژگی‌های متفاوتی دارند. مثلا سازندگان اشاره کرده اند که در این فصل شاهد حضور ۱۷ اژد‌ها خواهیم بود. این در حالی است که ما در سریال بازی تاج و تخت سه اژد‌های دنریس را دیدیم که در نهایت یکی از آن‌ها به دست وایت واکر‌ها افتاد و رئیس آن‌ها به اژدهاسوار بدل شد.

با این حال آنچه از داستان خاندان اژد‌ها می‌دانیم این است که بسیاری از اژدهایان وستروس در جریان فوران آتشفشانی والیریا کشته شدند، اما در ان سو اژدهایان متعلق به خاندان تارگرین همگی از این ماجرا جان سالم به در بردند. اژدهایانی که برای تسخیر هفت قلمرو  به کار گرفته خواهند شد تا صحنه نبرد خونین میان این خاندان را شکل بدهند.

همه چیز درباره سریال خاندن اژدها؛ تعداد قسمت‌ها و داستان

منتقدان در مورد خاندان اژد‌ها چه می‌گویند؟  

جالب است بدانید که رضایتمندی منتقدان از فصل اول بازی تاج و تخت ۹۰ درصد بود که در فصل‌های دوم به ۹۶ درصد، در فصل سوم به ۹۶ درصد، در فصل چهارم به ۹۷ درصد، در فصل پنجم به ۹۳ درصد، فصل ششم به ۹۴ و در فصل هفتم به ۹۳ درصد رسید.

با این وجود فعلا باید دید که در پایان فصل اول خاندان اژد‌ها رضایتمندی منتقدان دوباره به بالای ۹۰ درصد می‌رسد یا باز هم تجربه تلخ فصل آخر بازی تاج و تخت تکرار می‌شود. اشتباهی که بعید به نظر می‌رسد دو بار از سوی سازندگان تکرار شود.