هشدار آتش سوزی برای خودروهای هیوندا و کیا / 280 هزار خودرو فراخوان می‌شوند

به گزارش خبرگزاری برنا، بیش از 280 هزار دستگاه هیوندای پالیسید (Palisades) و کیا تلوراید (Tellurides) از مدل‌های 2020-2022 به دلیل نقص بالقوه مهاربندهای یدک‌کش که می تواند باعث آتش سوزی در حین پارک کردن یا رانندگی این مدل خودروهای شود، فراخوانی می‌شوند. طبق اعلام سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه‌ های آمریکا (NHTSA) ، هیوندای و کیا نیز توقف فروش این دو مدل‌ خودرو را در نمایندگی ها صادر کرده‌اند.

بر اساس گزارش NHTSA، هیوندای برای بیش از 245 هزار خودرو پالیسید و کیا برای 364 هزار خودرو تلوراید فراخوان صادر می‌کند.

خطر آتش‌سوزی در این دو مدل خودرو ناشی از اتصال کوتاه الکتریکی برد مدار چاپی ماژول مهار یدک‌کش است. هیوندای و کیا هنوز در حال نهایی کردن برنامه‌های خود برای تعمیر این خودروها هستند. در این میان، هر دو خودروساز به مالکان این مدل خودروها توصیه می کنند تا زمانی که مشکل در فراخوان رفع نشود، در فضای باز و دور از ساختمان‌ها پارک کنند.

بر اساس گزارش NHTSA، هیوندای اعلام کرده مالکان خودرو پالیسید می‌توانند به رانندگی خود ادامه دهند و پیشنهاداتی را برای برداشتن فیوز برای ماژول یدک‌کش به عنوان یک اقدام حفاظتی کوتاه مدت ارائه کرده است

هیوندای تاکنون هیچ گونه آتش سوزی، تصادف یا جراحتی در ایالات متحده امریکا مرتبط با این فراخوان گزارش نکرده است. با این حال، هشت مورد را تأیید کرده است که در آن بخش از مکانیزم مهار یدک‌کش ذوب شده است. همچنین کیا هیچ تصادف یا جراحتی را گزارش نکرده است، اما پنج مورد ذوب شدگی مکانیزم مهار یدک‌کش و یک آتش سوزی را تایید کرده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف