هزینه نجومی استقلال برای بمب نقل و انتقالات/عکس

استقلال توانست در روزهای پایانی بازار نقل و انتقالات تابستانی، مهدی قایدی را از شباب الاهلی به خدمت بگیرد. انتقالی قرضی که گفته می‌شود بندی برای دائمی کردن آن در تفاهم نامه با تیم اماراتی وجود ندارد و اکنون هزینه‌های آن نیز توسط آبی‌ها منتشر شده است.

در نامه‌ای که توسط مصطفی آجورلو، مدیرعامل استقلال، خطاب به خانم زارع مدیریت نظارت بر ناشران بازار پایه منتشر شده، مشخص گردید که آبی‌ها برای حضور مهدی قایدی در این تیم، 850 هزار یورو به خود بازیکن و 250 هزار یورو نیز به باشگاه شباب الاهلی پرداخت کرده‌اند که جمع آن عددی حدودا 32 میلیارد تومان را نشان می‌دهد.

در این نامه ذکر شده است که استقلال در مرداد سال قبل برای فروش قایدی به شباب الاهلی، درآمدی 47 میلیارد و 600 میلیون تومانی داشته است. که این مبلغ به عنوان درآمد قطعی آبی‌ها از این انتقال در صورت‌های مالی درج شده است.

هزینه نجومی استقلال برای بمب نقل و انتقالات/عکس

لوکادیا و قایدی گران‌ترین بازیکنان لیگ بیست و دوم خواهند بود. البته چنانچه هزینه 1 میلیون دلاری که از سوی درویش، مدیرعامل پرسپولیس، درباره جذب مهاجم هلندی ملاک قرار دهیم، مهدی قایدی به گران‌ترین بازیکن امسال فوتبال ایران تبدیل خواهد شد چراکه او علاوه بر دستمزد 850 هزار یورویی، مبلغ 250 هزار یورو نیز بابت پرداخت رضایت‌نامه به شباب الاهلی هزینه در پی داشته است. بازیکنی که تاثیرگذاری خود را در همان بازی نخست نشان داد و باید دید در پایان فصل عملکرد او چگونه خواهد بود.

قایدی پس از بازگشت به استقلال، در همان بازی نخست برابر ملوان و در دقایق اندکی که به میدان رفت، یک گل به ثمر رساند و یک پنالتی نیز گرفت تا روی کسب سه امتیاز تیمش در انزلی، نقش اصلی را ایفا کرده باشد.

حالا و با اعلام هزینه اعلام شده از انتقال این بازیکن و با نرخ امروز بازار ارز، قایدی کمی بیش از 24 میلیارد تومان برای یک فصل از استقلال درآمد کسب می‌کند که می‌تواند او را در کنار لوکادیا به گران‌ترین بازیکنان امسال لیگ برتر فوتبال ایران تبدیل کند.

بیشتر بخوانید:

258 258