هدف ما زدودن تمرکزگرایی علمی است

عضو هیئت مدیره انجمن مطالعات غرب آسیا گفت: هدف ما زدودن تمرکزگرایی علمی است و در واقع به استان‌ها مجال حضور و بروز در فضای علمی و آکادمیک کشور داده شود.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهدی لَکزی عضو هیئت مدیره و دبیر اجرایی انجمن مطالعات غرب آسیا اظهار داشت: بسیار خوشحال هستیم که نخستین شعبه انجمن علمی مطالعات غرب آسیا در استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس با همکاری دانشگاه مازندران تأسیس و افتتاح شد.

وی ادامه داد: این انجمن در سال 99 تأسیس شد و در حال حاضر دو سال از فعالیت مستمر علمی و آکادمیک آن می‌گذرد و نشست‌های حضوری و آنلاین مختلفی را در سطح کشور با حضور اساتید و متخصصان داخلی و خارجی برگزار می‌کنیم.

عضو هیئت مدیره و دبیر اجرایی انجمن مطالعات غرب آسیا گفت: همچنین به تولید محتوا از طریق انتشار مقالات و مطالب علمی در سایت و کانون‌های اجتماعی خودمان می‌پردازیم.

وی با اشاره به اینکه افتتاح شعبه انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا در استان مازندران اتفاق بسیار خوبی برای این استان است، تصریح کرد: هدف ما زدودن تمرکزگرایی علمی است و در واقع به استان‌ها مجال حضور و بروز در فضای علمی و آکادمیک کشور داده شود.

لَکزی بیان داشت: هیئت مدیره شعبه انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا در استان مازندران با کمک دانشگاه مازندران شکل گرفته است و امیدواریم ما از اساتید و متخصصان حوزه مطالعات بین‌الملل و خاورمیانه در دانشگاه‌های سطح مازندران بهره ببریم و شاهد رشد و شکوفایی این استان در عرصه علمی کشور باشیم.