نهضت ملی مسکن با رویکرد ساماندهی بافت های فرسوده در البرز اجرایی می شود

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز؛ مجتبی عبداللهی در اولین جلسه قرارگاه مسکن استان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: قرارگاه ها اهداف مهمی را دنبال می کنند برای تحقق آنها اقدامات ویژه ای در مدت زمان کوتاهی دنبال می شود.

وی در ادامه افزود: یکی از این اهداف، پیگیری برای تامین مسکن محرومان است از این رو کمیته مسکن محرومان ذیل قرارگاه تشکیل می شود.

عبداللهی با بیان اینکه تعاونی های مسکن ادارات و دستگاه ها باید تشکیل شوند و اگر موانعی دارند، نسبت به حل آنها اقدام شود، افزود: باید ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی قولنامه ای و ساخت و ساز های مربوطه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار البرز مهمترین رویکرد اجرای نهضت ملی مسکن در استان، ساماندهی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری  برشمرد و گفت: باید مردم را برای این منظور ترغیب و تشویق کنیم و از سازندگان مطرح و خوشنام جهت اجرای طرح استفاده شود.

وی با بیان اینکه شهرداری ها باید امتیازهای ویژه ای برای نوسازی بافت های ناکارآمد شهری بدهند، گفت:ضرورت دارد طبق منویات مقام معظم رهبری در ساخت و ساز ها معماری ایرانی اسلامی اجرایی شود.

استاندار البرز در پایان با تاکید بر اینکه از سوی دیگر باید به مشکلات مسکن های مهر و تامین زیر ساخت‌های لازم برای رفاه ساکنان، رسیدگی ویژه شود، گفت:اجرای مرحله به مرحله نهضت ملی مسکن باید تحت نظر نظام مهندسی استان صورت گیرد.

انتهای پیام