نخست وزیر فرانسه: صرفه جویی در مصرف انرژی بهتر از مواجهه با خاموشی های تحمیلی است

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، الیزابت بورن، نخست وزیر فرانسه هشدار داد، اگر روسیه عرضه گاز به اروپا را متوقف کند و شرکت های تجاری برای کاهش مصرف اقدامی نکنند، فرانسه مجبور خواهد شد در زمستان امسال سهمیه بندی انرژی را اعمال کند.  

بورن در کنفرانسی در پاریس که توسط جنبش شرکت‌های فرانسه (MEDEF) – بزرگترین فدراسیون کارفرمایان فرانسه برگزار شد – با ذکر تحریم‌های اعمال شده بر مسکو به دلیل درگیری در اوکراین آغاز کرد و از شرکت‌هایی که از بازار روسیه خارج شدند تشکر کرد. تا اطمینان حاصل شود که “این تحریم ها موثر هستند.”  

 بورن توضیح داد: اگر مسکو این کار را انجام دهد، اروپا با “عواقب عظیم” روبرو خواهد شد، زیرا “هیچ جایگزینی فوری در دسترس ندارد” – و فرانسه، اگرچه در مقایسه با همسایگانش کمتر در معرض این خطر قرار دارد، اما امن نخواهد بود.  

وی به مدیران اقتصای ارشد فرانسه گفت: «در مواجهه با خطر کمبود، تنها یک گزینه وجود دارد: کاهش مصرف انرژی . پیشنهاد می‌کنم این کاهش را با هم مدیریت کنیم. 

بر اساس گزارش راشاتودی، بورن هشدار داد  که اگر این کار را نکنیم، اگر همه نقش خود را ایفا نکنند، قطعی گاز ممکن است زودتر اتفاق بیفتد و عواقب جدی برای اقتصاد و جامعه ما داشته باشد.

نخست وزیر فرانسه گفت که اولویت اصلی فرانسه در حال حاضر «توقف هر گونه مصرف انرژی غیر ضروری است»، که این نقطه از «طرح هوشیاری انرژی» است که توسط امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در ماه ژوئیه اعلام شد.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که یا صرفه جویی در مصرف انرژی را انتخاب کنید یا خاموشی های تحمیلی به زور را.

هزینه برق در آلمان و فرانسه در روز جمعه به بالاترین حد خود رسید که ناشی از برنامه مسکو برای تعطیلی آخرین توربین عملیاتی خط لوله نورد استریم 1 به مدت سه روز است.

 آنها تنها کشورهایی نیستند که گاز تحریم های روسیه را احساس می کنند. 

مردم در سرتاسر اروپا هر گونه سوختی را که می توانند تهیه کنند – از جمله هیزم و زغال سنگ – برای زمستان طولانی پیش رو ذخیره می کنند. 

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف