نامه حاجی‌بابایی به رئیسی| آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان برای مشمول شدن نیروهای فاقد کد شناسه استخدام اصلاح شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رییس جمهور خواستار تعیین تکلیف نیروهای فاقد کد شناسه در آیین‌نامه اجرایی رتبه‌بندی معلمان شد.

متن نامه رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس  به رئیس جمهور را بخوانید:

باسمه تعالی
حضرت آیت الله جناب آقای دکتر رئیسی (دام عزه)
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و تحیات؛
به استحضار می رساند. براساس آئین نامه اجرائی قانون رتبه بندی معلمان، نیروهای فاقد کد شناسه استخدام از شمول مزایای این قانون خارج شده و علیرغم اصلاح این مصوبه در هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس شورای اسلامی، مجددا با درج عبارت “اجرای رتبه بندی منوط به تکمیل فرآیند استخدام مطابق قوانین و مقررات خواهد شد” کما کان اپن قشر زحمتکش از این مزایا بی نصیب مانده‌اند در حالیکه تاخیر در اختصاص کد شناسه با وجود همه شرایط لازم، دلیل محرومیت این عزیزان از حق مسلم و قانونی خود نیست.

لازم به ذکر است که نیروهای طرح مهر آفرین سالیان طولانی بصورت پیمانی وظیفه خطیر آموزش و تربیت بخش زیادی از دانش آموزان این کشور را بر عهده داشته و حقوق و مزایای آنها نیز مشابه نیروهای رسمی است.

خواهشمند است با عنایت به مراتب مذکور و سیاست های عدالت محور دولت مردمی و حمایت همیشگی شما از معلمان عزیز و نیز تصویب منابع لازم در قانون بودجه سال 1401 کل کشور جهت اجرای این قانون دستور فرمائید ضمن تسریع در فرآیند تبدیل وضعیت و استخدام آنها، تا زمان تعیین تکلیف و تبدیل وضعیت استخدامی قانون شامل حال این افراد شده با مشابه سایر معلمان از مزایای این قانون، بهره مند شوند.

حمیدرضا حاجی بابایی -رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1401 و رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی

رونوشت – جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی جهت استحضار.

انتهای‌ پیام/