نامه اعتراض آمیز علی‌نژاد به صالحی امیری/ «مسئولیت ابطال احتمالی انتخابات با شما است»

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اسامی کاندیداهای تایید صلاحیت شده برای حضور در انتخابات پیش روی کمیته ملی المپیک در شرایطی اعلام شد که نامی از مهدی علی‌نژاد معاون سابق ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان که نامزد ریاست شده بود، در بین آنها دیده نمی‌شد.

به دنبال این اتفاق علی‌نژاد طی نامه‌ای به رئیس کمیته ملی المپیک اعتراض خود را اعلام کرد.

در این نامه آمده است:

«جناب آقای دکتر صالحی امیری
ریاست محترم کمیته ملی المپیک ایران
با سلام و احترام.

به استحضار می رساند سایت رسمی کمیته ملی المپیک ایران در تاریخ 2 شهریور 1401، ساعت 21:26 اقدام به انتشار اسامی نامزدهای قطعی شده انتخابات 6 شهریور 1401 کمیته ملی المپیک با قید ” تا این لحظه” نمود که نام اینجانب، نامزد ریاست کمیته ملی المپیک، در لیست اسامی اعلام شده قرار نداشت. در این رابطه موارد زیر قابل توجه است:

1 – کمیته ملی المپیک موظف بود مطابق مواد 11 و 12 دستور العمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک، مصوب مجمع کمیته ملی المپیک و مورد تایید کمیته بین المللی المپیک، ظرف مدت 4 روز کاری پس از اتمام ثبت نام نامزدها یعنی 25 مردادماه اسامی نامزدهای تأئید شده و رد شده را به آنها اعلام نماید که این مهم صورت نگرفت.

2 – براساس ماده 14 دستور العمل فوق الذکر، کمیته ملی المپیک موظف بود فهرست اسامی نهایی کاندیداهای عضویت را برای کلیه اعضای مجمع عمومی ارسال نماید که این مهم نیز در روز یکشنبه 30 مرداد صورت نگرفت.

3 – اسامی منتشر شده با 3 روز تأخیر نیز، با قید تا این لحظه، جنبه نهایی ندارد.

4 – اگر صلاحیت اینجانب توسط مراجع مربوطه مورد تأئید قرار نگرفته است، لازم بود این موضوع به اینجانب ابلاغ گردد که تاکنون این اتفاق نیز صورت نگرفته است.

5 – علیرغم جمیع اقدامات خلاف دستورالعمل فوق‌الذکر، به جهت رعایت حقوق اینجانب، مقتضی است دستور فرمایید فی‌الفور نام اینجانب نیز به عنوان نامزد تأئید صلاحیت شده اعلام گردد یا مراتب رد صلاحیت بنده جهت داشتن فرصت اعتراض و اقدامات قانونی دیگر ابلاغ گردد.

بدیهی است عدم توجه به دستورالعمل اجرایی انتخابات کمیته ملی المپیک، موجبات ابطال احتمالی این انتخابات توسط مراجع صالحه داخلی و کمیته بین المللی المپیک را در پی خواهد داشت که مسئولیت آن با شخص جنابعالی است.»

 

انتهای پیام/