مهمترین ویژگی نخبگان ایرانی چیست؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان اردبیل با هدف خلق انگیزه‌ای مضاعف در مستعدان برتر استانی، نشستی نخبگانی را با حضور عادل زاهد بابلان؛ استاد علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه محقق اردبیلی، پر استنادترین استاد در حوزه علوم انسانی در سال ۱۳۹۸ برگزار کرد.

در این نشست، مطرح شد: یکی از اهداف اصلی بنیاد ملی نخبگان در حوزه استعدادهای برتر و دانشجویان مستعد تحصیلی کشور، رهمنود ساختن و شکوفایی علمی– فرهنگی مستعدین کشور در رابطه با بکارگیری هرچه شکوهمندتر توانایی‌ها و پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل ایشان در باب رشد و پیشرفت آنها در تمامی زمینه‌ها است.

در ادامه بیان شد: از این رو یکی از رسالت‌های اصلی نظام نخبگانی ایجاد شرایط انگیزشی و میل به پیشرفت و کمال در مستعدان از طریق برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و نخبگانی و نیز معرفی نمونه‌های برتر سرآمدان و نخبگان کشوری و بومی و انتقال تجربه‌های سرآمدان و نخبگان به مستعدان است.

بابلان؛ عضو هیئت علمی دانشگاه محقق اردبیلی در این نشست با اشاره به فراز و نشیب‌های مسیر نخبگانی، صبر و تلاش مستمر را از مهمترین شاخص‌های نخبگان و سرآمدان دانست و بر ضرورت حرکت به سمت کارآفرینی تاکید کرد.

در پایان مراسم با اهدای لوح تقدیر از زاهد بابلان تجلیل و قدردانی شد و همچنین برندگان مسابقه کتابخوانی بنیاد نخبگان استان با موضوع عاشورای حسینی علیه‌السلام، جوایز خود را دریافت کردند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف