مهدی‌پور: تیمِ فعلی یکی از بهترین استقلال‌های چند سال اخیر است/ سنگین‌ترین بدنسازی عمر فوتبالم را پشت سر گذاشتم

مهدی مهدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره اوضاع و احوال تیم فوتبال استقلال، آخرین وضعیت خودش، حضور ریکاردو ساپینتو در جمع آبی‌پوشان، شرایط حاکم بر تیم ملی فوتبال ایران و … به اظهارنظر پرداخت که مشروح آن در زیر می‌آید:

* تسنیم: شرایط استقلال در آستانه بازی با مس کرمان چطور است؟

خدا را شکر همه چیز خوب است و همه آماده بازی هستیم‌‌. فکر می‌کنم امسال با توجه به بازیکنانی که ماندند و نفراتی که آمده‌اند، یکی از بهترین استقلال‌های چند سال اخیر را داریم و امیدواریم قهرمانی فصل گذشته را تکرار کنیم‌.

* تسنیم: اگر چه برخی بازیکنان مثل مهدی قایدی، محمد محبی و … در بازی با سپاهان حضور نداشتند، اما استقلال با شکست مقابل این تیم شروع خوبی در لیگ نداشت.

ما بدنسازی سختی را پشت سر گذاشتیم که سنگین‌ترین بدنسازی دوران عمر فوتبالی من تا الان بود. هنوز هم به اصطلاح بدن‌های ما رها نشده است تا به بهترین فُرم برسیم. نیاز به زمان داریم تا بدن‌ها شکل آرمانی و ایده‌آلی پیدا کند و بازیکنان بهترین عملکرد را داشته باشند. بنابراین هنوز بدنسازی تأثیر خودش را دارد و امیدواریم در ادامه فصل وضعیت‌مان بهتر شود.

* تسنیم: با وجود اینکه پلی‌میکر نیستی اما در 54 بازی برای استقلال چهار بار موفق به گلزنی شدی و 10 بار پاس گل دادی. آیا از این آمار راضی هستی؟

طبق چیزی که از خودم انتظار دارم باید بهتر از این باشم تا به چیزی که مدنظرم هست، برسم. شخصیتم طوری است که هر کاری انجام دهم راضی نیستم و توقعم بیشتر است و می‌خواهم در ادامه فصل بهتر از این باشم.

* تسنیم: در بازی با ملوان بندر انزلی پاس گل دادی و از روی نقطه پنالتی گل هم زدی. می‌شود گفت این یکی بهترین بازی‌هایت برای استقلال بود؟

نه، هنوز وضعیتم ایده‌آل و خوب نشده است، چرا که کادر فنی تغییر کرده است و مربی خارجی و بازیکنان جدید نیاز به زمان دارند. اگر هماهنگی‌ها بیشتر شود کارهای بهتری می‌توانیم انجام دهیم.

* تسنیم: به این موضوع اشاره کردی که توقع بیشتری از خودت داری، اما فصل خوبی را با استقلال سپری کردی و به تیم ملی دعوت شدی. حتی دراگان اسکوچیچ در بازی‌های مقدماتی جام جهانی به تو میدان داد.

در اینکه فصل گذشته یکی از بهترین فصل‌های فوتبالی‌ام بود، شکی نیست اما با توجه به شناختی که از خودم دارم انتظاراتم بیشتر از این است و می‌خواهم که به آن چیزی که می‌خواهم، برسم.‌ توقعی که از خودم دارم بهتر بودن نسبت به هر بازی است و امیدوارم امسال به چیزی که می‌خواهم دست پیدا کنم.

تیم فوتبال استقلال , فوتبال , ریکاردو ساپینتو ,

* تسنیم: فکر می‌کنی اسکوچیچ این شهامت را داشته باشد که در جام جهانی 2022 قطر از تو در ترکیب اصلی استفاده کند؟

سرمربی تیم ملی تلاش می‌کند بهترین گزینه‌ها را در جام جهانی استفاده کند. او ابتدا به آبروی کشور ایران و سپس خودش فکر می‌کند، چرا که جام جهانی مهمترین تورنمنت فوتبالی است که کل دنیا آن را می‌بینند. بازی کردن من بستگی به خودم دارد که چطور نظر اسکوچیچ و کادر فنی تیم‌ ملی را جلب و بتوانم برای تیم ملی کشورم افتخارآفرینی کنم. سرمربی تیم ملی سعی می‌کند بهترین گزینه‌ها را انتخاب کند و بازی کردن هر بازیکنی بستگی به من و بقیه دارد که چطور نظر او را جلب کنیم. اگر این شانس را داشته باشم که بازی کنم، با تمام وجودم تلاش می‌کنم که برای کشورم افتخارآفرین باشم.

* تسنیم: اما حال تیم ملی خوب نیست …

قبلاً گفته‌ام، یکی از بهترین تیم‌های ملی تاریخ ایران را داریم که می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. با توجه به قرار گرفتن در گروهی سخت نیاز به تدارکات بهتر و بازی‌های بیشتری داریم تا بازیکنان هماهنگ باشند و شناخت‌شان از یکدیگر بیشتر شود، ولی اتفاقات اخیر بین بازیکنان دودستگی ایجاد کرد که چیز خاصی نبود و قابل حل است. فکر کنم بزرگ‌ترهای تیم می‌توانند پادرمیانی کرده و مشکلات را حل کنند.

* تسنیم: رفتارهای ریکاردو ساپینتو کنار خط هیجانی است و او برخی مواقع عصبی نشان می‌دهد. حرکات او باعث تعجب بازیکنان نشده است؟

قبل از اینکه ساپینتو به استقلال بیاید، چند ویدئو  از او دیده بودم تا بیشتر با وی آشنا شوم.‌ چیزی که از ساپینتو می‌بینیم شخصیت واقعی خودش است و اصلاً «ادا» در نمی‌آورد. او در تمرینات شور و حال خودش را به ما انتقال می‌دهد و هیجانش فکر می‌کنم به تیم کمک می‌کند.

* تسنیم: وقتی به استقلال آمدی، برخلاف خیلی از بازیکنان اعتراف کردی از کودکی طرفدار این تیم نبودی‌، اما در ماجرای تمدید قراردادت و حواشی که بین تو و محمد دانشگر به وجود آمد، محبوبیت دوچندانی پیدا کردی که البته بازی‌های خوبت هم به این محبوبیت اضافه کرد.

ابتدای حضورم در استقلال می‌خواستم با هواداران روراست باشم و بازخورد خوبی از آنها گرفتم. الان استقلال در تک تک سلول‌هایم، خون و جسمم جریان دارد و هر کاری برای خوشحالی هواداران می‌کنم. استقلال دیگر جدا از من نیست و با گوشت و خونم تنیده شده است.

تیم فوتبال استقلال , فوتبال , ریکاردو ساپینتو ,

* تسنیم: با سبکی که فوتبال بازی می‌کنی، الگوی خاصی هم داری؟

زمانی که سن کمی داشتم، استیون جرارد الگویم بود. امروز الگوی خاصی ندارم، اما از سبک بازی مارکو وراتی (بازیکن ایتالیایی تیم پاری‌سن‌ژرمن) خوش می‌آید و فکر می‌کنم فوتبالیست کاملی است.

* تسنیم: تصور کرده‌ای اگر در جام جهانی مقابل انگلیس بازی کنی کدام بازیکن روبه‌روی تو قرار می‌گیرد؟

صحبت کردن درباره انگلیس و بازیکنی خاص اشتباه است. انگلیس با 23 بازیکن تاپ دنیا به جام جهانی می‌آید و به هر خط آنها نگاه کنیم پنج بازیکن برتر دنیا حضور دارند. برخلاف صحبت‌هایی که می‌شود و می‌گویند گروه آسانی داریم، گروه‌مان سخت است و بازی‌های دشواری برابر انگلیس، آمریکا و ولز داریم. صعود از گروه‌مان غیرممکن نیست، اما خیلی سخت است و باید توان بیشتری صرف کنیم. البته اینها بستگی به اسکوچیچ دارد که از چه نفراتی استفاده کند و تیم چطور آماده شود.

* تسنیم: چقدر هواداران استقلال می‌توانند خوش‌بین باشند که قهرمانی تکرار شود؟

تیم خیلی خوبی داریم و می‌توانیم اتفاقات خوبی رقم زده و قهرمانی را تکرار کنیم‌. لیگ امسال اما خیلی سخت است و چند تیم خوب داریم، اما مثل سال گذشته که با همدلی و اتحاد قهرمانی را رقم زدیم می‌توانیم امسال آن را تکرار کنیم‌.

انتهای پیام/