معاون استاندار قم خبر داد: راه‌اندازی سامانه "نان" برای ارتباط بین صنعت و دانشگاه

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید مهدی قریشی در نشست با نخبگان و دانشگاهیان که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، اظهار داشت: امروز دانشگاهیان بیش از گذشته باید در صحنه بوده و به دولت در حل مسائل کمک کنند. 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به حضور مدیران ارشد استان در میان مردم افزود: یکی از فضاهایی که باید حضور مدیران را شاهد باشیم، در جمع دانشگاهیان است که این موضوع در دولت جدید به‌خوبی پیگیری و انجام‌شده است.

وی مشورت با دانشگاهیان و نخبگان را در تصمیم‌گیری‌ها بسیار مؤثر دانست و با اشاره به دستور تشکیل هیات های اندیشه‌ورز در دستگاه‌های اجرایی گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی را ملزم به ایجاد هیات های اندیشه‌ورز کرده‌ایم و باید در انتخاب اعضای این هیات‌ها از دانشگاهیان نیز استفاده نمایند.

قریشی ارتباط بین دانشگاه و صنعت را مهم دانست و ابراز کرد: به‌منظور ایجاد ارتباط بهتر بین صنعت و دانشگاه، ساز و کارهایی ازجمله سامانه‌ای بنام “نان” پیش‌بینی و ایجادشده است تا پژوهش‌های دانشگاه‌ها مبتنی بر نیازها و ایده‌ها انجام شود و در حقیقت مساله و نیاز محور باشد.

وی اهمیت پژوهش‌ها را مورد توجه قرار داده و بر انجام پژوهش‌های دستگاه‌های اجرایی مبتنی بر حل مسائل استانی تأکید کرد.

در این جلسه که با حضور تعدادی از نخبگان، دانشجویان و دانشگاهیان برگزار شد، حاضرین در جلسه پیشنهادات و انتقاداتی را مطرح و معاون استاندار به تشریح موضوعات مطرح‌شده پرداخت.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف