مختومه شدن ۹۳۷ هزار و ۶۲۴ فقره پرونده در لرستان

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ محمد رزم روز سه شنبه در شورای قضایی لرستان که با حضور حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشورو معاون رییس قوه قضاییه برگزار شده بود ، اظهار کرد: از ۱۵ فروردین‌ماه سال ۹۸ تا پایان سال ۱۴۰۰ تعداد موجودی پرونده‌ها در دادگستری لرستان ۸۲ هزار و ۵۰۵ فقره بوده است.

او با بیان اینکه درطی این مدت ۸۹۶ هزار و ۸۳۷ پرونده وارد دادگستری لرستان شده است،افزود: همچنین خروجی  تعداد پرونده‌های مختومه شده دادگستری استان ۹۳۷ هزار و ۶۲۴ فقره است.

رزم در ادامه  مجموع تعداد پرونده‌های مانده در دادگستری لرستان را  ۴۱ هزار فقره عنوان کرد و گفت: در مدت  پنج ماهه نخست امسال نیز ۱۴۹ هزار و ۵۱۱ فقره پرونده وارد دادگستری استان شده است.

رییس کل دادگستری لرستان از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تعداد پرونده‌های ورودی به دادگستری این استان خبرداد و یادآورشد: طی دو تا سه ماه آینده تعداد این پرونده‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

او  تعداد  پرونده های کیفری و حقوقی در لرستان را ۳۰ هزار مورد عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته این تعداد  به ۱۵ هزار پرونده کاهش یافته است.

 رزم با اشاره به  ارتقا تعداد پست‌های سازمانی و شعبه‌های قضایی در لرستان نیز گفت: تا کنون ۴۳ شعبه قضائی، هفت دادگاه عمومی بخش و … در این استان راه اندازی و ۵۷ قاضی نیز جذب   شده است.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف