مخبر: جهاد سازندگی باید جریانی امیدآفرین و نمادی برای کارآمدی نظام باشد

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در جلسه‌ای با اعضای حقیقی شورای‌عالی جهاد سازندگی بر عزم و اراده جدی دولت برای احیاء این جریان مردمی در کشور تاکید کرد.

مخبر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس جمهور برای پشتیبانی از فعالیت های جهادی گفت: رویکرد جدی دولت سیزدهم توسعه و محرومیت‌زدایی با اتکاء به توان و ظرفیت مردم است و جهاد سازندگی باید به جریانی امید آفرین و نمادی برای کارآمدی نظام تبدیل شود.

وی افزود: در این زمینه برنامه دولت صرفا رفع مشکلات مردم در کوتاه مدت نیست بلکه می‌خواهد همه خلاقیت‌ها و ظرفیت‌های مردمی را برای ساخت آینده کشور به کار بگیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه دولت امکانات، منابع و ابزار لازم را برای فعالیت جهاد سازندگی فراهم خواهد کرد، گفت: خوشبختانه علاوه بر دولت، سایر نهادها نیز در این مسیر پای کار هستند و جهاد سازندگی باید با اتکاء به پشتوانه های دولتی و مردمی، خلاء های کشور را شناسایی و ماموریت های بزرگی را به سرانجام برساند.

مخبر از انحلال جهاد سازندگی به عنوان یک اشتباه نام برد و افزود: جهادسازندگی اگرچه بصورت شکلی در گذشته از بین رفت اما محتوا و روح حاکم بر این جریان همچنان در کشور زنده است؛ چرا که خاصیت فرهنگ و روحیه جهادی این است که با وجود مخالفت‌ها و سنگ‌اندازی‌ها، متوقف نمی‌شود.

وی از اعضای حقیقی شورای عالی جهاد سازندگی خواست چارچوب، اهداف و ساختار دقیقی برای احیای جهاد سازندگی تدوین و با جدیت آن را پایه‌گذاری و پیگیری کنند.

در این جلسه سید امیرحسین مدنی دبیر شورایعالی جهادسازندگی نیز با بیان اینکه تلاش اصلی این مجموعه، حرکت در مسیر تولید، اشتغال، رفع آسیب‌های اجتماعی، محرومیت‌زدایی و گفتمان‌سازی است، گفت: جهاد سازندگی به پشتوانه توان و ظرفیت مردمی تلاش خواهد کرد منویات مقام معظم رهبری را محقق سازد.

همچنین گزارشی از مطالعات انجام شده در خصوص فرایندها، اهداف، ماموریت‌ها و ارکان دبیرخانه شورای عالی جهاد سازندگی ارائه شد و اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود برای احیای فعالیت‌های جهاد سازندگی پرداختند.

انتهای پیام/