مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال؛ تکلیف رئیس جدید امروز مشخص می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برای تعیین رئیس این فدراسیون امروز سه شنبه در محل سالن همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار خواهد شد.

ابتدا بامداد امروز کمیته بدوی فدراسیون فوتبال در تصمیمی شبانه و با استناد به اتفاقات اخیر رخ داده در فرایند برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخاباتی فدراسیون، برگزاری مجمع انتخاباتی را منتفی و آن را به زمان دیگری موکول کرد با این حال به فاصله چند ساعت بعد و پیرو برگزاری نشست اضطراری اعضای هیأت رئیسه فدراسیون، مقرر شد که مجمع انتخاباتی طبق برنامه از پیش تعیین شده برگزار شود.

مهدی تاج رئیس پیشین فدراسیون و یکی از سه کاندیدای امروز در سالن همایش‌های صدا و سیما که محل برگزاری مجمع است، حاضر شده است. همچنین برخی از نمایندگان هیأت‌های استانی هم در محل حضور پیدا کرده اند.

تصمیمات شبانه ای که در رابطه با مجمع امروز انتخابات فدراسیون فوتبال گرفته شد باعث سردرگمی برخی از اعضای مجمع شده است. حتی این شایعه ایجاد شده که برخی از اعضای مجمع که برای حضور در انتخابات به تهران سفر کرده بودند با استناد به تصمیمی که در رابطه با لغو آن گرفته شد اقدام به بازگشت کرده اند اما بعد از اطلاع از تغییر تصمیم دوباره، پیگیر اوضاع شده اند. 

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است اما دو نفر از نمایندگان AFC در سالن محل برگزاری مجمع حاضر شدند.

مهدی تاج قبل از ورود به مجمع در پاسخ به این سوال که چه اتفاقاتی در لغو و برگزاری انتخابات فدراسیون رخ داد، گفت: خودم هم نمی دانم چه شد! چنین چیزی سابقه نداشت. من ۱۴ سال در فدراسیون بودم و تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.

کاندیدای فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا تصمیم به لغو مجمع فدراسیون برای ممانعت از حضورش در انتخابات بوده است؟ گفت: نمی دانم.

حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال که تلاش زیادی کرد تا انتخابات به درستی برگزار شود در شرایطی که وضعیت روحی مطلوبی نداشت و بسیار آشفته بود گفت: بعد از مجمع خیلی چیزها را می گویم. شرمنده مردم شدم. در آینده خیلی چیزها مشخص می شود.

وی در مورد صحبت های اصولی مبنی بر اینکه دبیرکل فدراسیون شخصا اقدام به لغو انتخابات گرفته، گفت: اینطور نیست. حتما صحبت می‌کنیم.

کامرانی‌فر درباره این که آیا استعفا داده است، عنوان کرد: مجمع تمام شود در خدمت هستیم و همه چیز را برای شفافیت می گویم.

میرشاد ماجدی سرپرست فعلی با حضور در لابی سالن خواستار حضور اعضای مجمع در سالن اصلی شد تا مجمع برگزار شود. او در حالی در بین اعضای مجمع حاضر شد که در حال رایزنی با مهدی تاج رقیبش بودند.

محمد پولادگر، معاون وزیر ورزش و جوانان هم وارد سالن شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف