لیگ برتر فوتبال| معارفه ساپینتو این بار پیش چشم آقایان و بانوان/ تلاش 4 تیم برای اولین پیروزی

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته سوم لیگ برتر فوتبال در روزهای پنجشنبه و جمعه پیگیری می‌شود. در هفته‌ دوم به طور محدود در چند ورزشگاه هواداران حضور پیدا کردند و در این هفته شاهد تماشاگران بیشتری در ورزشگاه‌ها خواهیم بود. در زیر نگاهی به مسابقات امروز (پنجشنبه) می‌اندازیم با این توضیح که 4 تیم نساجی، ملوان بندرانزلی، مس رفسنجان و ذوب‌آهن در حالی به میدان می‌روند که برای کسب نخستین پیروزی فصل‌شان تلاش می‌کنند.

* نفت مسجدسلیمان – پیکان

شاگردان رضا مهاجری در دو هفته نخست عملکرد خوبی داشتند و 4 امتیاز کسب کردند و در هفته سوم در دومین بازی خانگی خود به دنبال دومین برد هستند. در روزهای گذشته مسائلی درباره میزبانی مسجدسلیمان مطرح شد و باشگاه نفت خواهان عذرخواهی تیم‌هایی شد که از کمبود امکانات ورزشگاه بهنام محمدی ایراد گرفته بودند. در طرف دیگر  شاگردان مجتبی حسینی قرار دارند که هفته گذشته شکست سنگینی را در کرمان تجربه کردند و باید ببینیم در بازی فردا از بین پیکان و نفت مسجدسلیمان کدام یک دومین برد فصل‌شان را تجربه خواهند کرد.

* نساجی مازندران – ملوان بندرانزلی

یکی از مسابقات جذاب هفته سوم، دربی شمال است. در فصل جدید بزرگترین دغدغه تیم نساجی آماده‌ شدن ورزشگاه شهید وطنی بود که این اتفاق تا هفته سوم و دیدار با ملوان میسر نشد و فردا افتتاحیه ورزشگاه در دیدار با شاگردان مازیار زارع انجام می‌شود. نساجی با هدایت مطهری به دنبال این است که نخستین پیروزی فصل را در حضور هواداران پرشورش جشن بگیرد، اتفاقی که پس از نزدیک به 2 سال عملی می‌شود و هواداران نساجی می‌توانند از نزدیک به تماشای بازی تیم‌شان بپردازند.

شرایط ملوان اما متفاوت است، این تیم پس از چند سال به لیگ برتر برگشته و دو هفته اول را با شکست پشت سر گذاشته و در قعر جدول قرار دارد، قطعاً دیدار نماینده‌های شمالی لیگ برتر با حضور پرسپولیسی‌های گذشته در کادرفنی تماشایی خواهد بود.

* ذوب‌آهن – مس رفسنجان

ذوب‌آهن هفته گذشته فقط چند ثانیه برای کسب نخستین برد‌ش مقابل تراکتور در تبریز کم آورد. مس رفسنجان هم در دربی کرمان در هفته دوم مقابل گل‌گهر به تساوی رسید، دیداری که امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهر پس از پایان آن بازی اعتراف کرد که حق تیمش کسب یک امتیاز هم نبود. دیدار امروز در ورزشگاه فولادشهر با حضور تماشاگران اصفهانی برگزار خواهد شد و شاگردان تارتار می‌خواهند که  نخستین 3 امتیازشان را در حضور هواداران‌شان کسب کنند.

* استقلال – مس کرمان

استقلال پس از برد روحیه‌بخش هفته گذشته مقابل ملوان در انزلی، مقابل مس کرمان پس از مدت‌ها در حضور تماشاگرانش به میدان خواهد رفت. شاگردان ساپینتو در هفته اول برابر سپاهان در ورزشگاه بدون تماشاگر شکست خوردند و رکورد بی‌شکستی آبی‌پوشان با فرهاد مجیدی از بین رفت. مس کرمان که به همراه ملوان  در این فصل به لیگ برتر برگشته، هفته گذشته برد پرگلی را مقابل پیکان به دست آورد و مقابل استقلال هم به دنبال این است که برای دومین‌بار  شکست نخورد.

استقلال با ساپینتو در حالی در ورزشگاه آزادی به میدان می‌رود که تماشاگران خانم برای اولین بار در لیگ برتر در ورزشگاه حضور خواهند داشت تا مراسم معارفه این مربی پرتغالی این بار پیش چشم آقایان و بانوان برگزار شود.

به گزارش تسنیم برنامه هفته سوم لیگ برتر مسابقات لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه 3 شهریور

نساجی مازندران – ملوان انزلی– ساعت 20- ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
ذوب‌آهن اصفهان – مس رفسنجان– ساعت 19 – ورزشگاه فولادشهر
نفت مسجدسلیمان – پیکان تهران– ساعت 20- ورزشگاه شهید بهنام محمدی
استقلال – مس کرمان– ساعت 19 – ورزشگاه آزادی تهران

جمعه 4 شهریور

هوادار تهران – صنعت‌نفت آبادان– ساعت 19 – ورزشگاه پاس قوامین تهران
آلومینیوم اراک – پرسپولیس – ساعت 19 – ورزشگاه امام‌ خمینی (ره) اراک
فولاد خوزستان – تراکتور تبریز– ساعت 21:30 – ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
گل‌گهر سیرجان – سپاهان – ساعت 21:30 – ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان

انتهای پیام/