قناعت خبرداد : ۹ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رهاورد خدمت دولت برای مردم استان

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در برنامه گفتمان هفته با محوریت هفته دولت که از شبکه خاوران خراسان جنوبی پخش شد، اظهار داشت: برای اجرای برنامه‌های هفته دولت ستادی در استان به ریاست استاندار و دبیری معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با کمیته‌های ۱۴ گانه تشکیل شده که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۸۰۴ برنامه اجتماعی و فرهنگی طی این هفته در استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه های هفته دولت، بیان کرد: از این تعداد هزار و ۲۱ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار هشت هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۸۴ پروژه با اعتبار هزار و ۵۳۸ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

استاندار به پروژه‌های بخش بهداشت و درمان استان اشاره کرد و گفت: همزمان با نخستین روز هفته دولت عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه به عنوان تنها شهرستان بدون بیمارستان در استان، با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان امروز با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

قناعت با اشاره به اینکه گاهاً مردم و برخی از انقلابیون از بنده سوال می‌کنند که قبلاً آیت الله رئیسی نگاه ویژه و خاص به خراسان جنوبی داشتند و آیا الان هم همین نگاه وجود دارد، اضافه کرد: پاسخ بنده این است که قطعاً این نگاه وجود دارد و نمی‌شود در رسانه ملی این موضوع را اعلام کنند.

وی افزود: پروژه‌های نیمه تمام زیادی در کشور وجود دارد و مقرر شده که پروژه جدیدی در سطح کشور تعریف نشود اما با پیگیری‌های صورت گرفته بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه را کلنگ‌زنی کردیم که نشان از توجه ویژه و خاص آیت الله رئیسی، رئیس جمهوری و هیات دولت به منطقه خراسان جنوبی است.

آغاز عملیات اجرایی هفت بیمارستان محلی در خراسان جنوبی

قناعت اظهار داشت: عملیات اجرایی ارتقای بیمارستان ۳۲ تختخوابی نهبندان به ۹۶ تخت با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان و احداث هفت بیمارستان محلی یا مراکز درمان بستر در شهرهای خضری دشت بیاض، آرین‌شهر، درح، دیهوک، عشق آباد، قهستان و شوسف با مشارکت خیرین با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان نیز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه‌های شرکت توزیع نیروی برق استان، تصریح کرد: مقام معظم رهبری هفتم شهریور ۱۳۷۸ سفری به منطقه نهبندان داشتند و ایشان فرمودند” من با سفر به شهرستان محروم نهبندان می‌خواهم توجه مسئولین سطوح مختلف دولتی و استانی را به طور کامل به این منطقه و مناطقی از این قبیل جلب کنم”.

استاندار با بیان اینکه کارهای در نهبندان صورت گرفته اما کافی نیست و هنوز زیرساخت‌های لازم ایجاد نشده است، بیان کرد: یکی از زیرساخت‌ ها مهم در نهبندان ایجاد پست ۴۰۰ کیلوولت برق است.

قناعت عنوان کرد: عملیات اجرای خط انتقال و پست ۴۰۰ کیلوولت شهرستان نهبندان با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان با مشارکت استان، شرکت شهرک‌های صنعتی، توانیر و ایمیدرو به عنوان مهمترین زیرساخت شهرستان نهبندان در سالروز سفر مقام معظم رهبری به نهبندان (هفتم شهریور ماه) با حضور معاون وزیر نیرو و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد این پروژه سهم توانیر، ۳۰  درصد مربوط به ایمیدرو، شرکت شهرک‌های صعنتی و استانداری هر کدام ۱۰ درصد است.

هزینه کرد ۲۴۰ میلیارد تومان در زمینه زیرساخت‌های برق خراسان جنوبی 

قناعت با بیان اینکه در یک سال اخیر ۲۴۰ میلیارد تومان در حوزه برق استان هزینه شده است، اظهار داشت: در یک سال اخیر تامین برق شهرک صنعتی شهید رحمانی خوسف، ناحیه صنعتی دیهوک، برق‌رسانی و تامین برق معادن شهرستان خوسف با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

وی عنوان کرد: برق‌رسانی به ۱۲ هزار مشترک جدید شهری و روستایی با هزینه‌کرد ۱۶۱ میلیارد تومان، برق‌رسانی به هفت روستای فاقد برق با اعتبار ۲.۵ میلیارد تومان، ترمیم و اصلاح شبکه‌های موجود به‌منظور تامین برق پایدار مشترکین فعلی با اعتبار ۳۸.۵ میلیارد تومان از دیگر پروژه‌ها در یک سال اخیر است.

استاندار تصریح کرد: احداث ۱۳۵ نیروگاه خورشیدی به ظرفیت ‌هزار و ۸۰۰ کیلووات با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان نیز در یک سال گذشته انجام شده است.

قناعت با اشاره به اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی استان گفت: در یک سال اخیر ۵۲۸ پروژه با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان در بخش‌های ‌مختلف به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با افتتاح این پروژه‌ها ۳۵۴ هزار نفر از مزایای آنها برخوردار شدند و زمینه اشتغال مستقیم و پایدار ۸۲۶ نفر فراهم و ۱۸ هزار تثبیت شغل انجام شد.

قناعت بیان کرد: هفته دولت امسال ۱۴۳ پروژه بخش کشاورزی با اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومان با برخورداری ۶۸ هزار نفر، ایجاد ۱۰۱ اشتغال پایدار و تثبیت ۶ هزار و  ۸۰۰ نفر در بخش کشاورزی افتتاح می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۱۰ پروژه مربوط به حوزه آب و خاک است، اظهار داشت: با افتتاح این پروژه‌ها ۴۶ رشته قنات به طول ۵۳ هزار کیلومتر احیا و مرمت می‌شود.

قناعت ادامه داد: همچنین ۱۵ باب استخر ذخیره آب کشاورزی با حجم سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب و ۹۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی زیر پوشش سامانه‌های نوین آبیاری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیرجند با ظرفیت ۲۱ هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز و اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومان احداث شده است.

استاندار از آغاز عملیات اجرایی باقیمانده شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر قاین خبر داد و افزود: خط انتقال این پروژه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان در دو سال آتی و انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری با شرکت فولاد ایران در دستور کار است.

قناعت اضافه کرد: تفاهم‌نامه این طرح بین شرکت فولاد، شرکت آب و فاضلاب و استان طی مراسمی امضا خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح فاضلاب سربیشه با اعتبار ۸۰ میلیارد تومان بیان کرد: مجوز کمیسیون ماده ۲۳ برای اجرای شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر خوسف نیز با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان نیز اخذ شده که آغاز عملیات این دو پروژه در ۶ ماه دوم اجرا خواهد شد.

قناعت از آغاز طرح بزرگ آبرسانی به روستاها توسط دولت با هدف پایان آبرسانی به روستاهای محروم بالای ۲۰ خانوار خبر داد و گفت: در راستای محرومیت‌زدایی تا پایان سال ۱۴۰۳ این طرح با اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومان در استان اجرا می‌شود.

وی افزود: مرحله نخست این طرح در ۹۰ روستای استان با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان در دست اجرا است که تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار از افتتاح طرح هادی در ۲۰۷ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان خبرداد و گفت: همچنین اعطای تسهیلات طرح مسکن روستایی برای ۲ هزار و ۱۹۰ واحد توسط بنیاد مسکن استان اعطا شده است.

انتهای پیام

خبرنگار: مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف