قالیباف: کانون وکلا باید قانون را به طور جد اجرا کنند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه‌مقننه در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به بند (11) ماده (22) آیین‌نامه داخلی مجلس، بیان کرد: چند روزی است شرکت‌کنندگان آزمون وکالت به نمایندگان پیامک می‌دهند و نسبت به ملاک عمل قرار دادن نمره خام آزمون وکالت اعتراض دارند.

وی با اشاره به اظهارات معاون قوه قضائیه؛ گفت: معاون قوه قضائیه با آن که می‌داند الفاظ مبنا دارد و مجلس بارها گفته است که منظور از نمره در آزمون وکالت همان نمره تراز است اما در آزمون وکالت نمره خام را در نظر گرفته‌اند.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس در ادامه با اشاره به ارائه طرح استفساریه دوفوریتی، اظهار کرد: آوردن استفساریه اشکالی ندارد اما وقتی قانون شفاف است و می‌توان به آن عمل کرد نیازی به استفساریه نیست.

حجت‌الاسلام نقدعلی با بیان اینکه در آزمون‌های گذشته 3 هزار نفر قبول می‌شدند، افزود: امروز با کار نابجا کمتر از 3 هزار نفر در آزمون وکالت پذیرفته شدند و بالغ بر 89 هزار جوان دلخور شده‌اند و آنها عنوان می‌کنند قانون تسهیل‌کننده بود یا تشدیدکننده.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده خمینی‌شهر، گفت: از آنجایی که نکته مهمی مطرح شد باید عرض کنم حتماً همه مکلفند قانون را رعایت و اجرا کنند مخصوصاً کانون وکلا که خودشان در حقیقت مجری و مدافع قانون هستند. اختلاف نظری وجود داشت، در قوه قضائیه نیز بحث شد، بنده هم دو نوبت با ریاست محترم قوه قضائیه صحبت کردم.

رئیس مجلس اضافه، کرد: این ابهام در برداشت از قانون وجود داشت لذا روز گذشته قطعی شد که استفساریه را انجام دهیم، امروز دو فوریت استفساریه مورد بحث قرار می‌گیرد، دوستان همراهی کنند تا فردا آن را به صحن بیاوریم و تصمیم بگیریم اما کانون وکلا بداند باید قانون را به طور جد اجرا کنند و برای کانون وکلا چنین رفتاری خوب نیست.

انتهای‌ پیام/