قالیباف به مناسبت هفته دولت: مجلس آماده همکاری با دولت در چهارچوب قانون است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز قوه‌مقننه در نطق پیش از دستور خود با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر که به معنای واقعی کلمه ترجمان اخلاص، مردمداری، پرکاری و اثربخشی بودند و در همین مسیر به دست منافقین کوردل به شهادت رسیدند، گفت: به مناسبت آغاز هفته دولت به اعضای محترم هیات دولت، ریاست محترم جمهور، معاونان ایشان، وزرای محترم و آحاد نیروهای پرتلاش قوه مجریه در سراسر کشور خداقوت می‌گویم.

وی افزود: دولت سیزدهم رویکردهای درستی را در حوزه‌های مختلف در پیش گرفته که امیدآفرین است؛ در سالی که گذشت این دولت بارهای بزرگی را از زمین برداشت و برخی از کارهای بر زمین‌مانده را به پیش برد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، مدیریت مهار فراگیری کرونا که از افتخارات ایران عزیزمان در دنیا است را نتیجه تلاش‌های دولت سیزدهم برشمرد و ادامه داد: سفرهای استانی خستگی‌ناپذیر ریاست محترم جمهور تصویر جدیدی از مردمی بودن دولت را نشان داده و حضور میدانی اعضای کابینه برای مردم امیدبخش بوده است.

قالیباف بیان کرد: رویکرد توجه به ظرفیت‌های اقتصادی آسیا نویدبخش است که به نتایج عملیاتی در توسعه روابط با کشورهای همسایه منجر شد؛ رتبه بندی معلمان عملیاتی شد و اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده مورد تاکید دولتمردان است.

وی تصریح کرد: این موفقیت‌ها و موارد دیگری از این دست سبب ایجاد تحولات اساسی و مورد رضایت ملت در زمینه رفع و خنثی‌سازی تحریم‌ها و رشد و توسعه ایران عزیز خواهد شد؛ مجلس و دولت در این زمان ثابت کردند که می‌توانند با همکاری و همدلی با یکدیگر در چارچوب قانون، اختیارات و وظایف خود کارهای بزرگی را در کشور به انجام رسانند و تحولاتی جدی رقم بزنند.

رئیس مجلس گفت: مجلس در مسیر پیشرفت ایران اسلامی آماده همکاری با دولت در چارچوب قانون است و از خداوند متعال برای تمامی دولتمردان، توفیق در جلب رضایت ملت شریف ایران و عمل به وظایف محوله را خواستارم.

انتهای‌ پیام/