فارس من| درخواست رو به افزایش مخاطبان برای برخورد قضایی با میرحسین موسوی

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، نوزدهم مردادماه سال جاری همزمان با انتشار بیانیه موهن میر حسین موسوی علیه شهدای مدافع حرم، هفت پویش از سوی مخاطبان در بخش فارس من خبرگزاری فارس با بیش از 35هزار امضا ثبت شده است. 

این پویش ها با عنوان های «محاکمه هتاکان به سرداران با افتخار کشورمان را خواستاریم»، «دادگاه میرحسین موسوی را برگزار کنید»، «میرحسین موسوی را محاکمه کنید»، «میرحسین موسوی را محاکمه کنید»، «پاسخ کوبنده به اهانت وقیحانه موسوی به شهدای مدافع حرم»، «باید مقابل فتنه‌انگیزی میرحسین موسوی ایستاد»، «اهانت میرحسین موسوی به شهدا نباید بی‌پاسخ بماند» و «محاکمه میرحسین موسوی به دلیل اهانت به مدافعان حرم» خواستار محاکمه میرحسین موسوی شده اند. 

در یکی از این پویش ها عنوان شده است: «با توجه به گذشت بیش از یک دهه از فتنه ۸۸ و لزوم تبیین و روشن شدن نقش رهبران فتنه و نیز در پی اهانت و هتک حرمت به شهدای نیروی قدس سپاه پاسداران و سرداران شهید والامقام ایران (شهید قاسم سلیمانی، شهید حسین همدانی و …) توسط میرحسین موسوی، تقاضای محاکمه علنی و روشن شدن زوایای پنهان فتنه‌انگیزی‌های ایشان و خسارات سنگینی که به نظام اسلامی وارد شده است را داریم.»

در همین راستا مهدی عزیززاده، وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه در گفتگو با خبرنگار فارس در خصوص رسیدگی به این موضوع اظهار کرد: با توجه به اینکه این بیانیه امنیت ملی را تحت الشعاع قرار نداده، امکان رسیدگی به آن در قوه قضائیه وجود دارد. 

این مدرس دانشگاه خاطرنشان کرد: کشور ما بر اصل تفیک قوه، دارای قوه قضائیه است که اکنون حجت الاسلام محسنی اژه ای ریاست آن را برعهده دارد که ایشان نیز نسبت به کم و کاستی ها و ایرادات موجود دستگاه قضا آگاه است.  

وی ادامه داد: زمانی که جنبه عمومی یک موضوعی از دیگر جنبه های آن مطرح تر است، مدعی العموم یا همان دادستان باید نسبت به آن ورود کند. مدعی العموم یا همان دادستان پرونده‌ای در دادسرا تشکیل می‌دهد، با توجه به اینکه ایشان در گذشته نخست وزیر بوده‌اند احتمالأ در دادسرای امنیت و یا دادسرای کارکنان دولت تشکیل و پس از آن به دادگاه ارجاع و به آن رسیدگی خواهد شد.

 خبرنگار فارس این موضوع را از دفتر سخنگوی قوه قضائیه نیز پیگیری کرده که درصورت پاسخگویی این دفتر متعاقبا نتیجه پیگیری اطلاع رسانی خواهد شد. 

انتهای پیام/