عکس | ۳۵ هزار دلار برای نسخه اپل «تاریخ‌ساز» آکبند استیو جابز!

گفتنی است آن سال و در هنگام عرضه نخستین آیفون انتظار بر این بود که گوشی مذکور با نمایشگر لمسی، دوربین ۲ مگاپیکسلی و قابلیت‌های وب‌گردی‌ یک تکان اساسی به دنیای در حال شکل‌گیری گوشی‌های هوشمند بدهد.

نتیجتا با گذشت زمان نه تنها تاریخ‌ساز شدن اپل را به چشم دیدیم، بلکه نخستین مدل آیفون چنان تاثیری در بازار ایجاد کرد که هفته گذشته یک نمونه از آن با بسته‌بندی باز نشده، پس از گذشت تمامی این سال‌ها با قیمت ۳۵۴۱۴ دلار فروش رسید.

شاید بد نباشد به این نکته هم اشاره شود که در کنار این آیفون، یک آیپاد ۵ گیگابایتی نسل اول و همچنان آکبند نیز با قیمت ۲۵۰۰۰ دلار به فروش رسید.

اولین مدل آیفون در حراجی چند فروخته شد؟

اطلاعات تکمیلی از حراج آیفون نسل یکم

لازم به ذکر است که این آیفون با شماره مدل A۱۲۰۳ دارای ۸ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی است و بسته‌بندی محصول همانطور که پیش‌تر مورد اشاره قرار گرفت از حدود ۱۵ سال پیش دست نخورده باقی مانده است.

به گفته حراجی RR جعبه این گوشی (عکس بالا) حامل تصویری از نسل اول آیفون با ابعاد حقیقی است و در آن می‌توان آیکون ۱۲ اپلیکیشن را روی نمایشگر محصول مشاهده کرد. این ۱۲ آیکون نشان می‌دهند محصول مذکور در رده نخستین آیفون‌های تولید شده اواسط سال ۲۰۰۷ قرار دارد که با قیمت ۵۹۹ دلار عرضه شده بودند.

این در حالی است که آیفون‌های اواخر سال ۲۰۰۷ در تصاویر بسته‌بندی خود دارای یک آیکون اضافی برای آی‌تیونز هستند و ۱۳ آیکون را روی تصویر محصول به نمایش گذاشته‌اند.

در پایان باید گفت این مجموعه از حراج‌های RR که تحت عنوان «اپل، جابز و سخت‌افزار کامپیوتر» برگزار شده بود پس از به مزایده گذاشتن بیش از ۷۰ شی تاریخی در حوزه کامپیوتر، هفته گذشته به پایان رسید.

۲۲۷