طرح عدالت آموزشی با محوریت مساجد اجرا می‌شود

به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل، مصطفی آمون مدیر کانون فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل اظهار کرد: امروز در جنگ رسانه‌ای سنگین و پرهجمه دشمن جوانان و نوجوانانمان را باید به هنر آشنایی با زوایای آشکار و پنهان رسانه‌ها آگاه کنیم که در همین زمینه آموزش سواد رسانه‌ای در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: دشمن تلاش می‌کند تا از ظرفیت رسانه‌ها برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده کند، اما شایسته است نسل جوان و نوجوان ما بیشتر با محتوای رسانه‌ای آشنا شده و شرایط مطلوب‌تری را در دفع فتنه‌ها و انحراف‌ها در این حوزه شاهد باشیم.
مدیر کانون فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل با بیان اینکه در تابستان امسال برگزاری دوره‌های مختلف فرهنگی، هنری به ویژه دوره سواد رسانه‌ای را به همت کانون‌های مساجد شاهد هستیم، گفت: در بحث جهاد تبیین نیز در لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری با محوریت مساجد ورود پیدا کردیم تا به صورت چهره به چهره دستاورد‌های نظام اسلامی را روحانیون و فعالان مسجد با زوایای فرهنگی، هنری بیان کنند.
آمون نقش مسجد و کارکرد آن را در تشریح جهاد تبیین و بیان عملکرد‌ها یک جایگاه بی‌بدیل توصیف کرد و افزود: تأثیرگذاری مسجد به عنوان یک جایگاه معنوی و با ارزش تأثیرگذاری همراه با تحول است و قطعاً با بهره‌گیری از بهترین ابزار‌های فرهنگی و هنری نظیر سرود، نمایش و حتی نقاشی و خوشنویسی می‌توان ابعاد مختلف این حرکت تحول‌آفرین را نسل‌های آینده منتقل کرد.
وی به فعال بودن ۶۰۰ کانون فرهنگی، هنری در شهرها، روستا‌ها و مناطق عشایری اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه شرایط کرونایی در ۲ سال گذشته به فرآیند آموزشی ضربه زده با همکاری ستاد اجرایی امام و آموزش و پرورش استان اردبیل طرح «عدالت آموزشی» را با محوریت مساجد برگزار می‌کنیم تا دانش‌آموزان اشکالات درسی خود را با محوریت مساجد برطرف کنند.

انتهای پیام