ضرورت توسعه اقتصاد دریامحور با هدف افزایش اشتغال


ضرورت توسعه اقتصاد دریامحور با هدف افزایش اشتغال

استاندار گیلان بر ضرورت توسعه اقتصاد دریامحور با هدف افزایش اشتغال، بهبود سطح درآمد سرمایه‌گذاران و رونق فعالیت‌های شیلاتی تأکید کرد و گفت: گیلان، به عنوان شناسنامه شیلات کشور، نیازمند نگاه ویژه و ساماندهی مطلوب تری در این حوزه است.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، اسدالله عباسی استاندار گیلان در دیدار سید حسین حسینی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با برشمردن مزیت ها و شاخص های کشاورزی گیلان از جمله شیلات و آبزی پروری افزود: گیلان ظرفیت های فراوانی در حوزه شیلات و آبزی پروری دارد که لازم است بیشتر از گذشته مورد توجه و تقویت قرار گیرد.

وی ادامه داد: بسترهای دریایی مناسبی برای توسعه اقتصاد دریامحور در گیلان به عنوان شناسنامه شیلات کشور وجود دارد که نیازمند نگاه ویژه و ساماندهی مطلوب تری است.

استاندار گیلان خواستار نگاه تحولی به توسعه فعالیت های شیلات در استان شد و اظهار کرد: سواحل شمال کشور اشتراکات فراوانی دارد و باید برنامه های تحولی اثربخشی در این بخش اجرایی شود.

 عباسی بیان کرد: از ظرفیت های موجود در حوزه شیلات و آبزی پروری گیلان باید استفاده بهینه شود تا به افزایش اشتغال، سطح درآمد سرمایه گذاران و توسعه فعالیت های کشاورزی کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: توسعه و تکمیل تجهیزات سازمان شیلات در استانها، افزایش نیروهای متخصص، بهره وری بیشتر، تقویت زیرساخت ها و توجه به ارائه تسهیلات لازم در توسعه فعالیت های این بخش موثر است.