صنعت و بازار به یکدیگر پیوند می‌خورد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ نشست فعالان اقتصادی صنعت ورزش با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و به همت کمیسیون گردشگری کسب وکارهای وابسته اتاق بازرگانی ایران و انجمن صنعت ورزش، کالا و خدمات، کانون هماهنگی دانش، صنعت بازار تجهیزات ورزشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و فعالان و تولیدکنندگان صنعت ورزش و اساتید حوزه اقتصاد ورزش کشور برگزار می‌شود.

ورزش به‌عنوان یک عنصر مهم اقتصادی در تولید و مصرف کالاها و خدمات ورزشی و توسعه‌ی اقتصادی جوامع مختلف نقش اساسی دارد. ورزش از مؤثرترین عوامل اثرگذار بر رشد اقتصادی و از درآمدزاترین صنایع در قرن بیست یک به شمار می‌رود.

به‌طورکلی، صنعت ورزش به مجموعه فعالیت‌های مرتبط با تولید و بازاریابی کالاها و خدمات ورزشی گفته می‌شود که در ارتقای ارزش‌افزوده نقش داشته باشند. این صنعت نقش بسزایی در عرصه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایفا می‌کند و جزو جدانشدنی از خانوارها تبدیل‌شده است.

بررسی موانع تولید صنایع ورزشی با حضور نماینده شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی و ارائه ظرفیت‌های کمیسیون گردشگری و کسب و کارهای وابسته به اتاق از دستور این نشست است.

همچنین تسهیل در فرآیند ثبت و فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان صنایع ورزشی مورد بررسی قرار می‌گیرد و تبادل نظر با مدعوین در خصوص سیاست‌گذاری و توسعه اقتصاد ورزش انجام می‌شود.

نشست فعالان اقتصادی صنعت ورزش یک شهریور ساعت ۱۰ تا ۱۱ در اتاق بازرگانی ایران برگزار می‌شود، در این راستا از شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در حوزه ورزش برای حضور در این نشست دعوت می‌شود.

انتهای پیام/